reklama

Apple koupil HopStop a ihned zrušil podporu pro Windows Phone

Apple koupil HopStop a ihned zrušil podporu pro Windows Phone
2013-07-22T10:00:27+01:00
• 22. 7. 2013

HopStop je crowdsourcingová společnost, která se spoléhá na data uživatelů. Zaměřuje se na veřejnou dopravu ve 300 městech zejména v USA, ale mimo to zahrnuje pěší túry, cyklistiku nebo taxi služby. Skoro by se dalo říci, že se jedná o protějšek Waze, který nyní patří Googlu.

Screenshot_104

Hlavním cílem bude zjevně vylepšení map Applu, což ocení nejeden uživatel. Zřejmě se ale dočkáme významnějšího rozšíření, takže majitelé iOS zařízení se mohou těšit. Zajisté to nebude ihned, přičemž se předpokládá, že první integrace může proběhnout v příštím roce. Na tomto obchodu není nic neobvyklého. Větší společnosti běžně nakupují malé firmy, jelikož se jedná o levnější způsob rozšiřování funkcí, než vynakládat finance na vývoj nové služby.

hopstop_screens

Ovšem v tomto případě si Apple vysloužil i kritiku, která se ani tak netýká samotného nákupu. Problém je v následných krocích, které byly uskutečněny po oficiálním oznámení Applu, že koupil HopStop. Služba byla k dispozici pro Android, iOS a Windows phone. Ovšem v tuto chvíli byla zrušena podpora pro systém od Microsoftu bez jakéhokoliv varování ani vysvětlení. Aplikace byla stažena z obchodu, takže se nyní u ní hromadí negativní komentáře na vývojáře i Apple. Tímto společnost asi dává najevo své postavení k Windows Phone.

Zdroj: allthingsd.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim