reklama

Huawei slibuje 5G síť – nástupce LTE

Huawei slibuje 5G síť – nástupce LTE
2013-07-22T11:00:23+01:00
• 22. 7. 2013

Samsung nedávno oficiálně oznámil, že usilovně pracuje na nejnovější mobilní síti, která je nyní známá jako 5G. Nyní se přidává další společnost v podobě Huawei, která ve vyjádření pro The Wall Street Journal říká, že na nové technologii pracuje už od roku 2009.

HuaweiEngineers-580-75

Za poslední tři roky se usilovně snaží posunout se ve vývoji, přičemž mají těžkou konkurenci v podobě výše zmíněného Samsungu. S tím souvisí i zvýšené investice, přičemž v minulém roce došlo k navýšení prostředků o 13 %.

Nyní zde máme dvě firmy, které ohlašují, že první provoz 5G  sítě odstartuje již v roce 2020. Ani společnosti Ericsson, Alcatel-Lucent a Nokia Siemens Networks nezůstávají pozadu. V podstatě všechny firmy slibují, že síť se přiblíží svou kvalitou 100Mbps připojení, které nebude určeno jen pro mobilní zařízení.

Huawei nastínil, že budeme připojeni k internetu skrze 5G v autě, ve vlaku a i v domácnosti. Pokud se dodrží budování jednotného standardu, tak možná vymizí potřeba vytvářet zařízení, která dokáží fungovat jen v určitých typech sítí, jako je tomu nyní. To by znamenalo, že si budete moci zakoupit jakýkoliv mobilní telefon z libovolné země a bude fungovat v každé 5G síti. Díky tomu výrobci nebudou muset upravovat nebo vylepšovat své mobily pro jednotlivé trhy.

Zdroj: blogs.wsj.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim