reklama

Statistika

[Statistika] Jelly Bean již používá třetina uživatelů Androidu, Gingerbread ale stále vede
2015-12-08T20:43:19+02:00
• 4. 6. 2013

Společnost Google již tradičně na začátku měsíce zveřejňuje novou statistiku o rozšířenosti svého operačního systému Android. Ta přináší celkem zajímavé výsledky, jelikož nejnovější verze systému s označením Jelly Bean (Android 4.1 a 4.2) již používá rovná třetina uživatelů smartphonů a tabletů. Obstarožní Android 2.3 s označením Gingerbread se ale stále nachází na prvním místě – zaujímá 36 % zařízení.

Screenshot_1

Třetí místo patří Androidu Ice Cream Sandwich, který používá necelých 26 % uživatelů. Je tak dobrou zprávou, že moderní Android ve verzi 4.0 a vyšší používá již 60 % všech uživatelů. A jaké jsou změny oproti minulému měsíci? Zejména díky prodejům nového Samsungu Galaxy S4 a LG Nexus 4 poskočil Android 4.2 z 2,6 % na rovná 4 %. Jelly Bean ve verzi 4.1 si polepšil o 2,9 %. Dá se tak předpokládat, že došlo na menší aktualizace ze strany výrobců mobilních zařízení. Podle různých zdrojů bychom se mohli dočkat nového Androidu Jelly Bean ve verzi 4.3 již 10. června. Poté by se už snad mohl Gingerbread stáhnout do ústraní a přenechat tak první místo nejnovějšímu Androidu Jelly Bean.

Zdroje: mobilesyrup.com, developer.android.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Martin Šindler

Technologický nadšenec, který si rád hraje se vším, co má displej. Na Dotekománii píše především o aplikacích pro Android a Windows Phone, které ho nějakým způsobem dokážou zaujmout. Občas nějakou tu aplikaci rovněž přeloží do češtiny.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat