reklama

Roll it! – další Chrome Experiment

Roll it! – další Chrome Experiment
2013-06-02T09:54:43+02:00
• 2. 6. 2013
3

Už před pár měsíci se zde objevil článek o hře Chrome Super Sync Sports. Jde vlastně o spojení počítače a vašeho chytrého zařízení přes prohlížeč Chrome. Ten se spolu s prohlížečem na počítači sesynchronizuje, a tak se z vašeho smartphonu/tabletu stane ovladač.

Tento článek však nechci zaměřit na Chrome Super Sync Sport, ale na novější experiment z dílny Googlu. Ten nese název Roll it. Je to napodobenina skutečné hry známé spíše v USA – Skee Ball. Jedná se o dráhu, která je zakončená malou vyvýšeninou, která působí jako skokánek. Vy po této dráze házíte míčky, které nemůžete hodit velmi rychle, jelikož by vám poté vyletěly z dráhy. Také nesmíte hodit malou silou, jinak tam ani nedojede. Vašim úkolem je, vhodit míček do bodované jamky. Čím více bodů, tím samozřejmě lépe. Myslím si, že každý si uvědomí o co jde, když se podívá na obrázek níže.

Výše jsem psal, že hra je napodobeninou Skee Ballu a jedná se tedy ve své podstatě o to samé. Místo míčku ale držíte v ruce své zařízení a tím máchnete – síla máchnutí odpovídá rychlosti hodu. Samozřejmě to není vše, co v této hře děláte. Také musíte nějak zaměřit, kam přesně chcete, aby míček šel. Vývojáři to vyřešili pomocí zaměřovacího ukazatele, který si nastavujete ještě před hodem míčku.

balls

Také by to samozřejmě nebyla hra, kdyby se neobjevily nějaké vylepšené míčky. Jsou přesně tři a jejich jména jsou Fireball, Atomball a Hoverball. Každý dělá něco jiného, ale jejich popis se vám vždy ukáže na obrazovce počítače nebo displeji zařízení. Fireball vám promění každou jamku na stobodovou. Doporučuji si tento míček hodit do „nejlehčí“ jamky, aby se vám poté i ostatní míčky podařilo proměnit. Za každý další míček do té jamky dostanete 100 bodů. Atomball vám rozdvojí jeden míček. Pokud budete dobří, může se vám také povést, že každý z těchto míčků spadne do jiné jamky. Tím je tady možnost získání více bodů. Poslední nese název Hoverball. Hover v překladu znamená vznášet se, což tomuto míčku není neznámé. Navíc ve vzduchu umožňuje změnit směr letu. Máte na to jen tři vteřiny, ale tento čas bohatě stačí na určení nového směru.

heslo

Poslední věc, kterou byste měli vědět, je jak tento experiment zprovoznit. Je to velice jednoduché. Na svém počítači si otevřete prohlížeč Chrome a v něm adresu http://chrome.com/campaigns/rollit. To samé udělejte i na svém telefonu/tabletu, ale můžete použít i kratší adresu – g.co/rollit. Po úvodním videu s chytlavou hudbou vložíte do svého telefonu kód, který se pokaždé změní. Je to z toho důvodu, aby se vám právě otevřené prohlížeče na zařízeních sesynchronizovali. Celkem se jedné hry mohou účastnit tři hráči.


Další „googlovským“ známým experimentem je hra Racer. Ta byla předvedena na letošní konferenci Google I/O, kde ke stolu přistoupili 4 lidi a společně z jejich zařízení na stole poskládali trať. Hru si můžete představit jako novodobou autodráhu. Dotknutím na displej přidáváte plyn a stejně jako na autodráze, můžete s velkou rychlostí v zatáčkách vyletět. Hodně smartphonů a tabletů má s touhle hrou však problém. Je totiž velice náročná na HW zařízení.

Další experimenty naleznete na adrese http://www.chromeexperiments.com/, kde si určitě oblíbíte nejeden experiment.

reklama
reklama

Zaměstnán v IT oboru v Praze. Zajímám se o svět moderní techniky. Vlastním a jako primární telefon používám Ulefone Power, ke kterému používám tablet Apple iPad Air 2. Dříve zastánce Androidu, nyní se chystám na přechod na systém iOS.

Komentáře

abuk abuk

7. 6. 2013, 17:05

Když nemám smartphone tak sem asi v háaji že?

Přemysl Vaculík

VIP 7. 6. 2013, 17:14

Tablet?

abuk abuk

7. 6. 2013, 17:39

bohužel jen samsung monte..:D nechce někdo koupit PSP abych si mohl koupit xperii L?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim