reklama

Mozilla nechce přímo prodávat své mobily

Mozilla nechce přímo prodávat své mobily
2013-06-24T11:30:28+02:00
• 24. 6. 2013

Nejmladší systém Firefox OS se chystá do prodeje, přičemž je uvidíme s největší pravděpodobností v nabídkách mobilních operátorů. Objevily se i informace, že se se systémem pochlubí i výrobce Foxconn, který v současnosti najímá inženýry pro jeho vývoj. Díky těmto zprávám jsme si mysleli, že bude vyrábět zařízení pod logem Mozilly, ale nyní se zdá, že vše bude jinak.

Mozilla-Firefox-OS-no-own-branded

Li Gong je vysoce postaveným manažerem mobilní divize v Asii firmy Mozilla a k celé situaci se vyjádřil poměrně jasné. Poskytl rozhovor pro DigiTimes, z kterého jasně vyplývá, že Mozilla nemá plány na prodej nebo výrobu vlastních smartphonů. To znamená, že smartphony s FireFox OS se objeví jen u výrobců, mezi kterými jsou ZTE, Alcatel, Sony a další.

S těmito zprávami ale vzniká otázka, jestli Foxconn připravuje výrobu pro někoho jiného, nebo se do byznysu pustí sám s vlastní značkou. Třeba se dočkáme vstupu nováčka, který má dostatečnou kapacitu na produkování levných mobilů, jež budou vybaveny systémem Firefox OS. Možná se jedná až o příliš riskantní krok, jelikož budoucnost nejmladšího systému je stále nejasná.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim