reklama

MediaTek uvedl levné čtyřjádro pro tablety

MediaTek uvedl levné čtyřjádro pro tablety
2013-06-04T15:15:17+01:00
• 4. 6. 2013

Pokud se podíváme na levné čínské mobily, můžete téměř u všech vidět levné procesory od společnosti MediaTek. V tuto chvíli se stává standardem čtyřjádrový procesor, přičemž společnost se rozhodla a začala produkovat nové procesory pro tablety, které se taktéž budou vyznačovat nízkou pořizovací cenou.

mediatek

Konkrétně se jedná o model MT8125, který se bude vyznačovat vysokou úsporností a dostatečným výkonem pro běžnou práci. Je vybaven čtyřmi jádry Cortex A7 s taktovací frekvencí 1.5 GHz, což by mělo dostačovat i na náročnější použití. Grafiku bude zajištěna sérii PowerVR 5XT – bude záležet na výrobci, kterou použije. Nový SoC podporuje 13MPx kamery,přičemž zvládá natáčení a přehrávání Full HD videí.

Ačkoliv se má jednat  o levné řešení pro tablety,  mohou se objevit modely s Full HD displeji, jelikož MT8125 zvládne i toto rozlišení. V oblasti konektivity zde bude v základu podpora Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS a FM rádia. Další konektivita bude záležet na výrobci, ale mohou se objevit zařízení s HSPA+, 2G EDGE nebo jen s Wi-Fi. Zřejmě se tak objeví nové tablety, které nabídnou dobrý poměr mezi spotřebou, výkonem a  cenou.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim