reklama

Klávesnice Google z Nexus zařízení je dostupná v obchodě Play Aktualizováno

Klávesnice Google z Nexus zařízení je dostupná v obchodě Play [Aktualizováno]
2013-06-06T11:40:51+02:00
• 6. 6. 2013
7

Aktualizováno

Google uvedl, že aplikace je v současnosti jen pro anglicky mluvící země, ale již brzy bude toto omezení zrušeno. Případně dojde k pomalejšímu šíření. Jelikož mnozí z vás netrpělivě čekají na vyzkoušení, tak vám snad pomohou instalační balíčky APK této klávesnice.

Původní článek

Google v těchto dnech vydává jednu aktualizaci svých aplikací za druhou. Z poslední doby můžeme jmenovat například Gmail. Dnes ale došlo asi k nejvýznamnější aktualizaci, Klávesnice Google byla na Google Play zpřístupněna pro všechna zařízení s Androidem 4.0 a vyšším. Dosud ji mohli používat pouze majitelé Nexus zařízení od Googlu. Tato novinka jistě potěší všechny uživatele zařízení s upravenou verzí systému.

unnamed (1)

Klávesnice Google by se dala pĹ™irovnat k souÄŤasnĂ˝m top klávesnicĂ­m, jako jsou SwiftKey nebo Swype. Podpora psanĂ­ pomocĂ­ gest je zde samozĹ™ejmostĂ­, nechybĂ­ však takĂ© dĹŻleĹľitĂ© zadávánĂ­ textu pomocĂ­ hlasu. Pokud jiĹľ vlastnĂ­te Nexus zařízenĂ­, klávesnici staÄŤĂ­ jen aktualizovat a mĹŻĹľete nadále pokraÄŤovat v jejĂ­m používánĂ­. Pokud si ji ale nainstalujete poprvĂ©, uvĂ­tá vás pĹ™ehlednĂ˝ prĹŻvodce nastavenĂ­m, s jehoĹľ pomocĂ­ si ji nastavĂ­te pĹ™esnÄ› podle vašich pĹ™edstav. NechybĂ­ zde podpora všech jazykĹŻ obsaĹľenĂ˝ch v systĂ©mu Android – ve vĂ˝chozĂ­m nastavenĂ­ se vám však automaticky aktivuje aktuálnĂ­ systĂ©movĂ˝ jazyk.

020 023 021 022

Mezi další šikovnĂ© funkce patří dokonÄŤovánĂ­ rozepsanĂ˝ch slov a napovĂ­dánĂ­ slov. SamozĹ™ejmÄ› nechybĂ­ slovnĂ­k, kterĂ˝ si dále mĹŻĹľete rozšiĹ™ovat. V samotnĂ©m nastavenĂ­ klávesnice se nacházĂ­ spousta moĹľnostĂ­, nechybĂ­ zde například natavenĂ­ zvukĹŻ ÄŤi vibracĂ­ bÄ›hem psanĂ­, nastavenĂ­ slovnĂ­kĹŻ, moĹľnost povolit psanĂ­ gesty nebo vlastnĂ­ rozvrĹľenĂ­ klávesnice. Pokud jste tak mÄ›li moĹľnost psát pouze na vestavÄ›nĂ© klávesnici od vĂ˝robce vašeho zařízenĂ­, s novou klávesnicĂ­ od Googlu chybu rozhodnÄ› neudÄ›láte. S vydánĂ­m klávesnice na Google Play se dá takĂ© pĹ™edpokládat s ÄŤastÄ›jšími aktualizacemi – vĂ˝voj proto budeme nadále sledovat.

logo-app Gboard – klávesnice od Googlu Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroje: androidpolice.com, plus.google.com

reklama
reklama

Martin Ĺ indler

Technologický nadšenec, který si rád hraje se vším, co má displej. Na Dotekománii píše především o aplikacích pro Android a Windows Phone, které ho nějakým způsobem dokážou zaujmout. Občas nějakou tu aplikaci rovněž přeloží do češtiny.

Komentáře

opravdu nevím co na této klávesnici všichni vidí :-D mě se teda nelíbí ani trošičku! zlatá Xperia klávesnice

Matěj Černý

6. 6. 2013, 21:30

Jak je to se slovnĂ­ky, jdou nÄ›jakĂ˝m zpĹŻsobem synchronizovat? Na Nexu 7 jsem si za tu dobu, co ho používám, pĹ™idal uĹľ docela dost vlastnĂ­ch slov…

Jan SmolĂ­k

6. 6. 2013, 14:50

mě jde nainstalovat na tablet galaxy tab 1 10.1. ale na telefon galaxy s3 už ne, prej v mé zemi to nejde :D

Rostislav Mysicka

6. 6. 2013, 8:14

To by mě zajímalo v čem je tak úžasná, že šla na bleší trh :D

disqus_AKW3cbtyTM

6. 6. 2013, 8:14

Tato aplikace není kompatibilní se zařízením O2 Samsung GT-I9100.

Rostislav Mysicka

6. 6. 2013, 8:16

Tak to mi přijde opravdu vtipné :D přitom co vím a má známá co má tentýž telefon vlastní tuto klávesnici

Přemysl Vaculík

VIP 6. 6. 2013, 8:19

U sebe mám potvrzeny:
– Asus ASUS Transformer Pad TF700T
– Galaxy Nexus
– Nexus 7

Nejde nainstalovat na
– Samsung GT-I9505
– Samsung GT-N7100
– Samsung GT-I9000
– Samsung GT-I9100
Vše s odůvodněním: V zemi vašeho zařízení tuto položku nelze nainstalovat.

Takže si musíme jen počkat na uvolnění. Zatím není ani oficiální info na blogu Google, nebo jsem si nevšiml.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim