reklama

Google Apps získává funkci selektivního smazání dat

Google Apps získává funkci selektivního smazání dat
2013-06-28T11:00:47+02:00
• 28. 6. 2013

Služby Googlu nejsou jen zdarma. Máte možnost si pořídit speciální placený účet, který je znám jako Google Apps. Nejedná se o kompletní kopii běžných funkcí a možností. Google Apps jako takové se dělí do několika kategorií, přičemž získáváte rozšířené možnosti pro svou firmu. Nyní Google představil novinky, které jsou spojeny s Google pro Byznys, Vládu a Vzdělání.

unnamed (18)

KonkrĂ©tnÄ› se novĂ© funkce tĂ˝kajĂ­ androidĂ­ch zařízenĂ­, kterĂ© se Ĺ™adĂ­ do kategorie BYOD, coĹľ je zkratka slov „bring your own device“ (pĹ™inĂ©st si vlastnĂ­ zařízenĂ­). Jedná se o novĂ˝ trend, kdy si zamÄ›stnanci pĹ™inesou vlastnĂ­ zařízenĂ­ do firmy, a aby mohli využívat aplikace z Google Apps, musĂ­ dodrĹľovat urÄŤitá bezpeÄŤnostnĂ­ pravidla, s ÄŤĂ­mĹľ souvisĂ­ i instalace aplikacĂ­. NynĂ­ jsou k dispozici 4 novĂ© funkce, kterĂ© pĹ™inášejĂ­ pohodlĂ­ a hlavnÄ› vyšší zabezpeÄŤenĂ­.

V tuto chvĂ­li například budete moci smazat Google Apps účet z danĂ©ho zařízenĂ­, pĹ™iÄŤemĹľ nebude nutnĂ© mazat vše, co je v zařízenĂ­ – nenĂ­ nutnĂ© obnovenĂ­ do továrnĂ­ho nastavenĂ­. S tĂ­m takĂ© souvisĂ­ i smazánĂ­ specifickĂ˝ch dat, coĹľ je funkce, která se jiĹľ objevila v systĂ©mu BlackBerry, ale v desátĂ© verzi systĂ©mu ještÄ› nenĂ­. KromÄ› tĂ©to novinky pĹ™ibyla moĹľnost smazánĂ­ SD karty pĹ™i ztrátÄ› zařízenĂ­. TakĂ© je obsaĹľena správa přístupovĂ˝ch ĂşdajĹŻ k WiFi sĂ­tĂ­m.

logo-app Google Apps Device Policy Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: googleenterprise.blogspot.cz

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim