reklama

Foxconn najme 3000 softwarových inženýrů

Foxconn najme 3000 softwarových inženýrů
2013-06-23T11:34:10+02:00
• 23. 6. 2013

Foxconn zatím stál v pozadí celého mobilního průmyslu, jelikož si většina společností nechává v jeho továrnách vyrábět svá zařízení. Již minulý měsíc jsme se mohli dočkat prvních zpráv o tom, že Foxconn se chce pustit do vývoje a výroby vlastních zařízení. Dokonce jsme se dočkali několika ukázek, kde se objevil i tablet. Nyní zde máme další informace, které dokazují, že tato čínská společnost to myslí vážně se vstupem na trh s mobily.

Firefox-OS_tablets_smartphones-1

V tuto chvíli se má připravovat na najmutí 2000 až 3000 softwarových inženýrů. Pokud byste si mysleli, že budou mít za úkol pracovat na Androidu, zklameme vás. Foxconn totiž chce najmout experty přes HTML5 a cloud. To jednoznačně ukazuje na systém Firefox OS. Právě taková zařízení chce produkovat společně s Mozillou.

Ačkoliv Firefox OS má silnou podporu mezi mobilními operátory, a dokonce i jinými výrobci, zatím se neví, jestli je zde šance na úspěch. V tuto chvíli má celý ekosystém jenom 1000 aplikací, což se nemůže rovnat ostatním obchodům konkurence. Foxconn má rozhodně dostatečné zkušenosti, aby mohl vyrábět vlastní smartphony, ale až čas ukáže, jestli obstojí v nemilosrdném souboji.

Zdroj: itworld.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim