reklama

Bluetooth rukavice pro volání video

Bluetooth rukavice pro volání [video]
2013-06-24T08:00:29+02:00
• 24. 6. 2013

Příslušenství pro smartphony a tablety je opravdu rozmanité, ale někdy si musíme položit otázku, jestli to někteří nepřehánějí. Například chytré hodinky ještě před nějakou dobou byly jen minoritní záležitostí a dnes se pomalu připravujeme na jejich rozmach. Dalším takovým zařízením jsou třeba Google Glass, ale zde si musíme minimálně počkat jeden rok. U nich se teprve hledá využití. A co takhle Bluetooth rukavice pro volání?

Nejedná se o vtip a dokonce v tuto chvíli existuje několik exemplářů, přičemž se ještě nacházejí ve stavu prototypů. Za vším stojí designér Sean Miles z Designworks, kterého zajímalo netradiční spojení techniky a běžných rukavic. Možná již tušíte, na co budou určeny, ale pro upřesnění dodám, že s takovými rukavicemi budete moci volat. V palci je zabudovaný reproduktor a v malíčku následně mikrofon. Všechna zbylá elektronika je umístěna u zápěstí, kde se nachází taktéž baterie a notifikační dioda.

Zřejmě se jedná jen o zajímavost, která by neměla dostatečně velký potenciál na uplatnění. Například by bylo zajímavé, kdybyste museli předat k telefonu někoho jiného – drželi byste u jeho hlavy svou ruku s rukavicí, nebo byste si ji sundali a nabídli mu ji? Možná se jedná jen o ukázku možností současné technologie – nápadům se meze nekladou.

Zdroj: bbc.co.uk

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim