reklama

AMD možná uvidíme ve smartphonech a tabletech

AMD možná uvidíme ve smartphonech a tabletech
2013-06-06T08:00:24+02:00
• 6. 6. 2013

Pokud se dnes podíváme na trh výrobců mobilních SoC pro smartphony a tablety, můžeme vidět, že někteří raději opustili bitevní pole. Tím myslím třeba společnosti Texas Instrumenst nebo ST-Ericsson. Nyní se zdá, že by se mohla objevit nová konkurence v podání společnosti AMD. Ta vůbec nepatří mezi nováčky a zajisté ji znáte z běžného počítačového průmyslu. AMD nenajdete jenv běžných počítačích nebo noteboocích. Úzce spolupracuje s firmami Microsoft a Sony na herních konzolích. Lisa Su nyní v rozhovoru pro PC World odtajnila přibližné plány AMD.

amd-arm

Chtějí se nyní nově zaměřit na procesory založené na architektuře x86 a ARM pro mobilní zařízení. To by mohlo znamenat, že se v dohledné době objeví smartphone se systémem Android, kde hlavní výkon bude zajišťovat procesor s ARM architekturou od AMD. Nebo se případně objeví Chrombook s x86 procesorem. Prozatím nevíme, kdy vlastně chce tato firma uvést první prototyp nebo prodejní kus, ale již nyní můžeme říci, že to nebude mít lehké.

Nedávno se totiž její úhlavní rival, společnost Intel, vrátil mezi smartphony se svými SoC Intel Atom. Těm se pomalinku začíná dařit po ne příliš povedeném startu. Nyní jejich procesory najdeme například i v tabletech od Asus nebo Samsungu. AMD bude muset překvapit specifikacemi a zjevně i s cenou.

Zdroj: slashgear.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat