reklama

500 ppi je novou metou pro výrobce smartphonů

500 ppi je novou metou pro výrobce smartphonů
2013-06-17T09:30:10+02:00
• 17. 6. 2013

Pokud se podíváte na současné top modely všech výrobců, tak se zajisté setkáte s Full HD displeji. Běžné HD panely se posunuly do střední třídy. Mohli jsme si myslet, že se na nějakou dobu výrobci nebudou snažit o ještě jemnější displeje, ale zřejmě jsme byli na omylu. V plánu je pokoření hranice 500 ppi, což je s největší pravděpodobností zbytečnost. Lidské oko dokáže rozeznávat pixely do hustoty 330 ppi a cokoliv nad je již příliš jemné. Příkladem může být HTC One, kde se setkáme s 470 ppi.

Screenshot_36

Dle korejského webu Etnews v současnosti probíhají přípravy na uvedení displejů s rozlišením WQXGA, což je 2560 x 1600 pixelů. Nejedná se o nic neobvyklého, jelikož již nyní můžeme najít tablety s takovými displeji, ale zpráva se zmiňuje o 6palcových panelech. To by znamenalo, že smartphony budou přesahovat 500 ppi. Údajně v současnosti na této novince pracují společnosti JDI, LG, Sharp a Samsung. Dle informací je nejdále v tuto chvíli LG se svými technologiemi AH3-IPS a IPS AH5.

Ovšem na druhou stranu se připravují i panely s Full HD rozlišením, ale i zde se bude jednat o 500 ppi. To by znamenalo, že se máme těšit na úhlopříčku kolem 4,4 palců. Prozatím se takové smartphony ještě neobjeví, ale mohly by být viděny na nějakém veletrhu v příštím roce.

Zdroj: etnews.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim