reklama

Samsung snižuje závislost na dodavatelích

Samsung snižuje závislost na dodavatelích
2013-05-29T09:49:56+01:00
• 29. 5. 2013

Korejský výrobce se v současnosti může pyšnit titulem největšího výrobce mobilů na světě. Z větší části si dokáže vyrobit všechny potřebné součástky pro svá zařízení, ale stále zde panuje závislost na dodavatelích. Zejména pak na společnostech Qualcomm a Broadcom, které dodávají čipy pro určování pozice pomocí GPS a GLONAS.

samsung-sign110608133027

Nyní se ukazuje, že by Samsung měl pracovat na vlastním řešení a hlavně se zbavit největší firmy Broadcom. Ta nedávno vyvinula čip, který v sobě obsahuje Wi-Fi, Bluetooth, GPS, GLONASS, FM rádio NFC. V této oblasti se chce angažovat Samsung a vyvinout nejúspornější řešení. V tuto chvíli celý projekt nese kódové označení „Position Engine“ a předpokládá se, že by novinka mohla být dostupná i pro další výrobce.

broadcom-qualcomm

Tímto by se snížila závislost na dodavatelích na minimum. Navíc v minulém roce Samsung odkoupil společnost CSR, která se zabývá výrobou Wi-Fi a bluetooth čipů. Těmito kroky se možná dočkáme smartphonu, který bude do posledního šroubku vyroben korejskou společností.

Zdroje: androidbeat.com, bbc.co.uk

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim