reklama

Samsung snižuje závislost na dodavatelích

Samsung snižuje závislost na dodavatelích
2013-05-29T09:49:56+02:00
• 29. 5. 2013

Korejský výrobce se v současnosti může pyšnit titulem největšího výrobce mobilů na světě. Z větší části si dokáže vyrobit všechny potřebné součástky pro svá zařízení, ale stále zde panuje závislost na dodavatelích. Zejména pak na společnostech Qualcomm a Broadcom, které dodávají čipy pro určování pozice pomocí GPS a GLONAS.

samsung-sign110608133027

NynĂ­ se ukazuje, Ĺľe by Samsung mÄ›l pracovat na vlastnĂ­m Ĺ™ešenĂ­ a hlavnÄ› se zbavit nejvÄ›tší firmy Broadcom. Ta nedávno vyvinula ÄŤip, kterĂ˝ v sobÄ› obsahuje Wi-Fi, Bluetooth, GPS, GLONASS, FM rádio NFC. V tĂ©to oblasti se chce angaĹľovat Samsung a vyvinout nejĂşspornÄ›jší Ĺ™ešenĂ­. V tuto chvĂ­li celĂ˝ projekt nese kĂłdovĂ© oznaÄŤenĂ­ „Position Engine“ a pĹ™edpokládá se, Ĺľe by novinka mohla bĂ˝t dostupná i pro další vĂ˝robce.

broadcom-qualcomm

Tímto by se snížila závislost na dodavatelích na minimum. Navíc v minulém roce Samsung odkoupil společnost CSR, která se zabývá výrobou Wi-Fi a bluetooth čipů. Těmito kroky se možná dočkáme smartphonu, který bude do posledního šroubku vyroben korejskou společností.

Zdroje: androidbeat.com, bbc.co.uk

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim