reklama

Samsung Redwood – mobil střední třídy bez Androidu

Samsung Redwood – mobil střední třídy bez Androidu
2013-05-24T11:16:51+01:00
• 24. 5. 2013

Samsung na nás neustále chrlí jedno zařízení za druhým, přičemž všechna obsahují systém Android. Ještě nedávno jsme se mohli setkat u tohoto výrobce třeba se systémem Bada, ale v tuto chvíli byl prodej takových mobilů ukončen. Například v současnosti tvoří 95 % příjmů z mobilů díky Androidu, ale letos bychom se měli dočkat novinky v podobě systému Tizen.

tizen-logo

Samsung se nechal slyšet, že se letos dočkáme několika modelů, ale očekávalo se podle původních spekulací, že se můžeme těšit na top modely. Kódové označení je Redwood, ale je asi jasné, že se nejedná o finální jméno. Číslo modelu je GT-8805.

Nové informace ale hovoří o tom, že se bude jednat o poměrně slabší model, který spíše zapadne do střední třídy. Nasvědčuje tomu použitý displej, který má mít rozlišení 720 p. Původní informace se zmiňovaly o procesoru s Cortex A15 jádry, ale zřejmě v něm bude obsažen starší procesor s Cortex A9. Na druhou stranu se s ním budete moci připojit k LTE síti.

samsung-redwood-fixed-cropped

Samozřejmě se můžeme těšit na webový prohlížeč Tizen, který je postaven na jádře Webkit. Zatím tedy máme jen střípky z kompletních specifikací, ale dá se usuzovat, že cena nebude nijak vysoká. Musíme  však počkat na stanovení data pro uvedení na trh.

Zdroj: techtastic.org

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim