reklama

Nový typ displeje Pixel Eyes – má být lepší ve všech ohledech

Nový typ displeje Pixel Eyes – má být lepší ve všech ohledech
2013-05-23T17:14:34+01:00
• 22. 5. 2013

Technologie displejů se každým dnem posouvá dál a dál, ale zatím jsme mohli vidět, že většina výrobců sáhla jen po vysokém rozlišení, které se zastavilo na Full HD. Zřejmě se tento údaj stane brzy standardem a společnosti mají nyní dvě možnosti. Buď budou vyvíjet ještě vyšší rozlišení, nebo zvolí modernizaci a vylepšování. Právě druhou cestou jde japonská společnost Japan Display (JDI), která vznikla spojením divizí firem Sony, Hitachi a Toshiba.

JDI-screen-PIXEL-EYES

Japan Displey se pochlubil novým typem displeje, který nese označení Pixel Eyes. Novinka je postavena na TFT LCD technologii, ale jednou z výhod je například integrovaná dotyková vrstva. Ovšem se zde najdou i další vylepšení, kde můžeme najít nižší optické odrazy nebo menší provedení. Konkrétně byl viděn prototyp 5palcového displeje s Full HD rozlišením. JDI slibuje, že se máme těšit na širší pozorovací úhly, vyšší kvalitu obrazu, tenčí tloušťku a hlavně nižší spotřebu energie.

Konkrétně 5palcový model při rozlišení 1080p má hustotu 445 pixelů na palec (ppi), 450cd/m2 jas, kontrastní poměr 1000:1 a pozorovací úhel 160 °. V přípravě jsou také varianty s HD nebo qHD rozlišením, které se začnou vyrábět již v červnu, přičemž Full HD displeje ne dlouho na to.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim