reklama

Nokia si neudržela trh ve vlastní domovině – Samsung vítězí

Nokia si neudržela trh ve vlastní domovině – Samsung vítězí
Nokia si neudržela trh ve vlastní domovině – Samsung vítězí
2013-05-29T07:30:54+01:002013-05-29T07:30:54+01:00
• 29. 5. 2013

Nokia se dříve mohla pyšnit titulem největšího výrobce mobilů na světě, ale minulý rok došlo k obratu, kdy ji předstihl Samsung. Ten jasně potvrdil svou dominanci nejen ve smartphonech, ale podařilo se mu také stát se jedničkou i v obyčejných mobilech. Ovšem ve Finsku byl opačný stav. Nokia si dokázala udržet pozici číslo jedna ve své domovině, ale již tomu tak není.

samsung_vs_nokia-420x335

Dle statistik společnosti IDC došlo v prvním kvartálu tohoto roku k obratu a Samsung definitivně porazil Nokii v prodejnosti mobilů ve Finsku. Konkrétně se má jednat o 3% rozdíl. Tudíž korejský výrobce obsadil 36 % trhu a Nokia se posunula na druhé místo s 33 %. Třetí pozice patří Applu s 14 % a zbytek výrobců zaujímá 16 % trhu. Jedná se o dosti významnou porážku, jelikož si Nokia nedokázala s novými smartphony a mobily udržet ani domovskou zemi. Nyní bude záležet, jestli se podobná čísla objeví v souhrnu za celý rok.

Bohužel tlak ze strany Samsungu neklesá. Korejská společnost 13. června otevře novou pobočku ve Finsku. Tentokrát se bude jednat o Samsung R&D – Research And Development. Cílem této divize je výzkum a vývoj nových technologií, přičemž se tato pobočka zaměří na snižování energetické náročnosti součástek. Plánuje se zde i vývoj pokročilých technologií.

Zdroje: androidbeat.com, slashgear.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim