reklama

iOS bude otevřenější – přichází legální možnost větších úprav?

iOS bude otevřenější – přichází legální možnost větších úprav?
2013-05-29T08:16:50+01:00
• 29. 5. 2013

Konference D11 se zúčastnil i Tim Cook, který poodhaloval plány společnosti Apple na další období. Zajisté došlo na otázky týkající se připravovaného systému iOS 7, kde například potvrdil, že Jony Ive je klíčovou postavou. Mohlo by to znamenat, že se máme těšit na nový vzhled a podle posledních spekulací by se mohlo jednat plochý design. Tim Cook ale musel odpovídat i na otázky vedoucí k možnostem úprav samotného systému.

jailbreak-ios-6-iphone-4-3gs-and-ipod-touch.w654

Přiznal, že iOS je v současnosti jedním z nejuzavřenějších systémů, který nedovoluje legální cestou jakékoliv úpravy. Pokud si ovšem chce uživatel přizpůsobit například notifikační lištu nebo zamykací obrazovku, musí jít cestou jailbreaku. V tomto ohledu se Tim Cook vyjádřil, že by se v budoucnu mohl iOS více otevřít. To by znamenalo, že by uživatel mohl nějakou aplikací pozměnit vzhled nějaké součásti systému.

 „On the general topic of opening up APIs, I think you’ll see us open up more in the future,“

„Ohledně obecného tématu otevírání API si myslím, že nás toho v budoucnu uvidíte otevírat víc.“

Zní to jednoduše, ale jak je Apple znám, tak rozhodně nepůjde o kompletní otevření cest k modifikaci čehokoliv, co vývojáře napadne. Tim připomenul, že nedovolí velké zásahy, které by mohly nějak znepříjemnit uživatelský prožitek ze samotného používání iOS zařízení. Zřejmě se tak dočkáme jen částečných a dílčích změn, které bude mít Apple pod kontrolou.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim