reklama

Nokia požádala o patent na ochranu prototypů

Nokia požádala o patent na ochranu prototypů
2013-05-03T10:03:03+01:00
• 3. 5. 2013

Výrobci mobilních telefonů se mnohdy snaží udržet prototypy pod pokličkou a ještě více si chrání téměř hotové modely. Z poslední doby si ale můžeme všimnout, že někteří lidé jsou ochotni udělat cokoliv, aby mohli ukázat světu smartphone nebo tablet ještě dříve, než dojde k oficiálnímu představení. Některým firmám se daří utajit veškeré informace téměř do poslední chvíle, ale ani to mnohdy nestačí. Nyní si Nokia chce nechat patentovat systém, díky kterému bude moci aktivně bojovat s úniky.

nokia-q3-2011-report

Bohužel se nejedná o preventivní opatření, ale spíše o způsob, jak dotyčné vystopovat a potrestat. Celý patent je založen na úpravě systému a hlavně jeho vzhledu. Nokia chce pozměnit jednotlivé prvky, aby bylo možné jednoznačně identifikovat, o který prototyp se jedná. Například se budou mírně lišit jednotlivé ikony. Mělo by se jednat o maličkosti, kterých si jen tak někdo nevšimne. Pokud by se objevila recenze nebo video zařízení, jednoduše budou moci určit, o který prototyp se jedná. Následně vystopují jeho cestu napříč společností, čímž získají viníky úniku.

Nokia-leaker-identification-system

Prakticky jde o skryté identifikační značky v systému mobilu. Bohužel se nejedná o nijak důmyslný systém, ale možná pomůže samotné Nokii, která měla ještě donedávna a stále má problémy s úniky smartphonů, které se objevují na internetu několik dní a týdnů před představením.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim