reklama

Jailbreak tipy: Notifikační lišta

Jailbreak tipy: Notifikační lišta
2013-05-28T08:53:04+02:00
• 18. 5. 2013

Dneškem začínám nový seriál, ve kterém vám budu každou sobotu přinášet tipy jak vylepšit svůj jailbreaklý iPhone a iPod Touch a vlastně i iPad. V každém díle se zaměřím na určitou část systému, a jak se dá dále upravit a vylepšit různými aplikacemi, tweakami a vychytávkami ze Cydie. Tento seriál jsem se rozhodl vytvořit, protože jsem nedávno svůj iPhone 4 jailbreaknul a objevuji nové možnosti, jak systém upravit ke svému gustu, a právě bych se s Vámi rád podělil o zajímavé vychytávky. Dnes v prvním díle se zaměříme, jak již nadpis napovídá, na notifikační lištu, která se dá obohatit o spoustu užitečných widgetů a třeba změnit i její vzhled.

JB-TIPY3

NCSettings

Toto je pro mě opravdu jedna z nejužitnějších úprav. Přidá vám do notifikační lišty přepínače známe z Androidu, a to například zapnutí/vypnutí WiFi, Bluetooth, 3G, mobilních dat a třeba i změnu jasu. Člověk již díky této utilitce nemusí chodit do nastavení, ale jen kdekoliv vysune notifikační lištu a pošteluje vše potřebné. Velkým plusem je také vzhled, který oproti SBSettings perfektně zapadá do prostředí iOS. K dispozici je také nastavení, kde si můžete nastavit pořadí jednotlivých přepínačů, popřípadě některé z lišty odstranit. Nakonec bych zmínil, že NCSettings je zdarma a podporuje iOS 5.0 a vyšší. Hledejte na Cydii.

 obrázek 1 obrázek 2

Blurried NCBackground

Tato úprava vám efektně zprůhlední notifikační lištu. V nastavení si můžete nastavit intenzitu rozmazání a také barevný podklad. Na iPhonu 4 není po instalaci vysouvání lišty již tak plynulé jako předtím, avšak na novějších modelech běhá bez problémů. Tato vychytávka je zdarma a hledejte v základních zdrojích v Cydii.

obrázek 3 obrázek 4

MapsOpener

Poslední úprava, kterou si dnes ukážeme, se již moc netýká notifikační lišty, avšak myslím si, že se jedná o vskutku užitečnou věc. Nastaví totiž jako výchozí mapy aplikaci Google maps a tím pádem se s nepovedenými Apple mapy již nemusíte vůbec setkat. MapsOpener je zdarma a opět hledejte v Cydii pod jeho názvem.

obrázek 2 (2) obrázek 3 (2)

 

Tímto zakončíme dnešní díl, doufám, že se vám líbil, vybral jsem jen takové vychytávky, které byste opravdu mohli využít a já sám je používám. Existuje i možnost přidat hudební přehrávač do notifikační lišty, ale to mi přijde naprosto zbytečné, když se nachází v panelu multitaskingu. Za týden se budeme věnovat „lockscreenu“ – uzamčené obrazovce a ukážeme si, jak se ten dá vylepšit.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit