reklama

Google Hangouts brzy získá podporu volání

Google Hangouts brzy získá podporu volání
2013-05-22T08:35:06+01:00
• 21. 5. 2013
5

V minulém týdnu jsme se dočkali nové komunikační služby Google Hangouts, přičemž se pomalu rozšiřuje. Bohužel s tím souvisí i některé špatné zprávy a tou nejzásadnější je například ukončení podpory XMPP, což nevidí rádi majitelé alternativních klientů pro GTalk. Pokud používáte Hangouts, mohli jste si všimnout, že zmizela funkce volání. V tuto chvíli se objevují první náznaky, že se jedná jen o menší odstávku.

Google Hangouts SMS support coming soon

Díky Hangouts zmizela služba Google Voice, díky čemuž uživatelé mají omezenou možnost volání. V tuto chvíli je tato funkcionalita dostupná v GTalku v GMailu, ale ani zde již dlouho nebude. V  Googlu tvrdě pracují na dalších novinkách, díky kterým budete moci volat nebo přijímat hovory.

Měli bychom se dočkat v brzké době nějaké další aktualizace, která přinese plnou funkcionalitu Google Voice do Hangouts. S tímto by mohlo souviset i bezplatné volání, přičemž v tuto chvíli můžete komunikovat jen skrze videohovory. S nedávnou zprávou o podpoře SMS zpráv se nyní pomalinku objevuje celkový obraz nové komunikační služby. Zatím zde máme poměrně omezené možnosti, ale Google chystá novinky, které by měly uspokojit nejednoho uživatele.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

No zatím kvalita není nic moc, používal jsem ho sporadicky právě díky Jabberu :) Ještě, že existují lepší alternativy.

Miroslav Havlas

21. 5. 2013, 21:52

A nebo to Google udělal schválně, postupně bude dávat aplikaci další funkcionalitu aby se s tím uživatelé seznamovali postupně a došlo k rozšíření v používání. Hodně lidí si řekne, je to 150 slov a ikonek, zavřou to a finito, tímhle způsobem se do toho uživatelé postupně zapracují – může to být jeden z důvodů proč to takhle dělají, a průzkum tuhle praxi dokazuje :)

Jaroslav Borovský

21. 5. 2013, 9:24

Nevím jak u vás, ale mě jde uz během vytáčení vypnout kamera – tzn normální hovor, ne?

Přemysl Vaculík

VIP 21. 5. 2013, 9:27

To ano, ale u GTalku byla možnost i běžného volání. Vypnutí kamery sice pomůže, ale i tak to může mít efekt na FUP.

A ešte treba vypnúť hlasitý odposluch. A to isté musí urobiť zakaždým aj druhá strana. To podľa mňa rozhodne nemožno považovať za alternatívu hlasového hovoru. Google na výhradne hlasový hovor buď nevysvetliteľne zabudol, alebo ho úmyselne ignoruje.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim