reklama

Facebook se stává VoIP operátorem Aktualizováno

Facebook se stává VoIP operátorem [Aktualizováno]
2013-05-17T10:34:04+02:00
ÔÇó 17. 5. 2013
3

Aktualizováno 17.5.

Na na┼í├ş Facebook str├ínce n├ís upozornil┬áLubom├şr Pechal, ┼że v tuto chv├şli Facebook Messenger nab├şz├ş mo┼żnost vol├ín├ş zdarma mezi kontakty. Ov┼íem funkce je tak trochu skryta. U dan├ęho ─Źlov─Ťka, s kter├Żm si chcete volat, mus├şte j├şt do informac├ş o n─Ťm p┼Öes ikonu „i“. Pr├ív─Ť zde se nach├íz├ş polo┼żka „Volat zdarma“. Samoz┼Öejm─Ť se v├ím m┼»┼że zobrazit, ┼że doty─Źn├Ż nem├í tuto mo┼żnost. Proto je pot┼Öeba, aby oba u┼żivatel├ę m─Ťli nejnov─Ťj┼í├ş verzi aplikace. V tuto chv├şli m├íme potvrzenou jen verzi pro Android.

Screenshot_2013-05-17-10-25-13

logo-app Messenger Facebook Zdarma ANDROID logo-app Messenger Developer Zdarma iOS

P┼»vodn├ş ─Źl├ínek

V posledn├ş dob─Ť Facebook v├Żrazn─Ť pracuje na aplikaci Messenger, kter├í je dostupn├í pro Android a iOS. Prvn├ş p┼Öedstavil mo┼żnost┬ázas├şl├ín├ş kr├ítk├Żch hlasov├Żch zpr├ív, co┼ż byl z┼Öejm─Ť n├íznak n├ísleduj├şc├ş funkcionality. S nejv─Ťt┼í├ş pravd─Ťpodobnost├ş se jednalo tak├ę o test, jestli je zde dostate─Źn├í kapacita pro podobnou hlasovou slu┼żbu. Nyn├ş se tato soci├íln├ş s├ş┼ą pou┼ít├ş do dal┼í├şch vod a v┼íe op─Ťt za─Ź├şn├í v Kanad─Ť.

facebook_messenger_push_to_talk_large_verge_medium_landscape

Messenger nyn├ş umo┼ż┼łuje VoIP telefonov├ín├ş mezi u┼żivateli. Tato slu┼żba byla v pilotn├şm provozu dostupn├í jen pro iOS verzi, ale nyn├ş se dost├ív├í i na Android. Nen├ş nijak omezen├í na typu p┼Öipojen├ş, tak┼że Kana─Ćan├ę mohou volat skrze Wi-Fi nebo b─Ť┼żnou mobiln├ş s├ş┼ą. Z┼Öejm─Ť do dvou t├Żdn┼» se tato novinka roz┼í├ş┼Ö├ş i do USA, ─Ź├şm┼ż by se kop├şroval stejn├Ż model uvol┼łov├ín├ş jako v p┼Ö├şpad─Ť hlasov├Żch zpr├ív.

Prozat├şm nebylo nic ┼Öe─Źeno o glob├íln├şm spu┼ít─Ťn├ş, ale asi se m┼»┼żeme t─Ť┼íit na vol├ín├ş skrze aplikaci Facebook Messenger. K n├ím by se mohla nov├í slu┼żba dostat b─Ťhem n├ísleduj├şc├şch m─Ťs├şc┼», ale jedn├í se jen o spekulaci. T├şmto krokem se Facebook st├ív├í VoIP oper├ítorem, co┼ż by se samoz┼Öejm─Ť nemuselo l├şbit nap┼Ö├şklad ─Źesk├Żm oper├ítor┼»m. Slu┼żba samotn├í je zdarma, tak┼że dovoluje lidem neutr├ícet za telefonov├ín├ş. D┼Ö├şve se spekulovalo, ┼że by se m─Ťl objevit Facebook mobil, ale z┼Öejm─Ť se tak nestane a sama spole─Źnost m├í vy┼í┼í├ş pl├íny.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

Androi─Ć├ík, ┼í├ęfredaktor, tv┼»rce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Jana Homolková

9. 5. 2018, 16:50

pros├şm kdo m├íte nastarost a nasv─Ťdom├şty informa─Źn├ş data na profilech.na email se nedostanu.heslo zn├ím,ale nepust├ş mn─Ť na ├║─Źet.a na profilu se mn─Ť ob─Ťvilo nespr├ívn├ę ─Ź├şslo na mobil.takto autoriza─Źn├ş kod nedostanu.

Radek Miler

VIP 17. 5. 2013, 11:40

Jen pro dopln─Ťn├ş: Facebook Messenger pro iOS umo┼ż┼łuje tot├ę┼ż.

P┼Öemysl Vacul├şk

VIP 17. 5. 2013, 11:50

D├şky, aktualizoval jsem.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim