reklama

Next Browser – Nový král mezi mobilními prohlížeči?

Next Browser – Nový král mezi mobilními prohlížeči?
2013-05-28T08:15:58+02:00
• 28. 5. 2013
1

Na Google Play se v současnosti nachází nespočet různých internetových prohlížečů, nedávno se ale objevil jeden nový, který se má svými funkcemi odlišit a mezi mobilní prohlížeče přinést menší evoluci.

next_browser

Ten nový prohlížeč nese název Next Browser a stojí za ním tým vývojářů, který je například zodpovědný i za populární GO Launcher. Po prvním spuštění vás uvítá efektní úvodní seznam, ve kterém jsou dokonale znázorněny důležité funkce Next Browseru. Právě funkcemi se Next Browser může před ostatními prohlížeči pyšnit a tento článek má za úkol vám je všechny detailně popsat. Po absolvování uvítací obrazovky se zobrazí stránka, která má představovat centrum celého prohlížeče. Na první pohled se vám může vybavit podobnost s Google Now, ze kterého je zde převzaté hlasové vyhledávání. Na podobném principu z Google Now funguje také klasické textové vyhledávání, i je zde možnost specifikovat vyhledávanou frázi na web, obrázky, zprávy či videa.

020 002 021 026

Ptáte se, proč vyhledávat pomocí tohoto centra, a ne rovnou z Google Now? Díky Nextu především ušetříte pár sekund času, jelikož Now pouze vyhledávání zprostředkovává, kdežto Next dokáže stránku s vyhledávanou frází zobrazit hned. Mezi další důležitou funkci dozajista patří integrovaný download manažer. Nejen že uchovává historii stahovaných souborů, ale také dokáže své uživatele neustále informovat o právě probíhaném stahování, a to hned vedle adresního řádku.

008 009 010

Po designové stránce by se nový Next Browser dal přirovnat k Chromu či nové Opeře.

022

025 007

Další inovativní funkcí, která by se dala považovat za zajímavou, je integrovaná RSS čtečka. Sice se zatím dají sledovat pouze vybraná zahraniční média, časem snad ale přibude možnost přidat si své vlastní zdroje. Na výběr je z několika tematicky zaměřených seznamů s články, přičemž po otevřením každého z nich se vám naskytne možnost pěkně stylizovaného čtení, podobně jako v aplikaci Google Aktuality.

003 004 005

Aby se mohl tento prohlížeč zařadit mezi ty nejlepší, museli vývojáři zařadit také podporu gest či doplňků. Ať už jste na jakékoli stránce, tažením z levého okraje doprava se zobrazí všechny otevřené záložky. Tažením z pravého okraje doleva se zase naskytne seznam dostupných doplňků, jejichž množství se dá zatím napočítat na prstech jedné ruky, snad se vývojáři polepší a do budoucna jich zpřístupní více.

001 006 024

Poslední funkcí, na kterou by se nemělo zapomenout, je synchronizace záložek. Prohlížeč se dá jednoduše spárovat se svým Google účtem a plně využívat záložky na více zařízeních. Pokud jste dosud nenalezli svůj oblíbený prohlížeč pro Android, Next Browser by mohl být skvělou volbou.

logo-app Next Browser for Android GO Launcher Dev Team Zdarma ANDROID

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Martin Šindler

Technologický nadšenec, který si rád hraje se vším, co má displej. Na Dotekománii píše především o aplikacích pro Android a Windows Phone, které ho nějakým způsobem dokážou zaujmout. Občas nějakou tu aplikaci rovněž přeloží do češtiny.

Komentáře

robert svantner

29. 5. 2013, 8:39

Flash ?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat