reklama

Android 4.0 Ice Cream Sandwich je na ústupu

Android 4.0 Ice Cream Sandwich je na ústupu
2013-05-02T07:00:17+02:00
• 2. 5. 2013

Před nějakou dobou jsme si mohli všimnout, že verze Androidu Gingerbread začala ztrácet na podílu, ale nejednalo se o nic neobvyklého. Google totiž změnil metriku měření a podle mnohých nyní mají vývojáři přesnější informace o rozložení všech verzí. Původně se braly v potaz pouze aktivace zařízení, ale nyní se zohledňují smartphony a tablety, které se minimálně jednou přihlásí do obchodu Play. Díky tomu vývojáři dostávají přesnější informace o aktivních uživatelích.

android-ice-cream-2

Tentokrát pozorujeme, že Android 4.0 Ice Cream Sandwich je na ústupu. Nedávno zaujímal 29.3 % trhu, ale nyní dosahuje pouze na 27.5 %. Jsou zde dva hlavní faktory, které mohou výsledky ovlivnit. U některých zařízeních došlo k aktualizaci, ale zároveň se na výsledku odrazil prodej smartphonů a tabletů s novější verzí Jelly Bean. V případě Gingerbread došlo ke snížení jen o 1.3 % na současných 38.5 %. Nejvýznamnější skok zaznamenala verze Jelly Bean, která v současnosti dosahuje na 28.4 %.

Dashboards   Android Developers (1)

 

Zřejmě bude ještě dlouho trvat, než dojde k většímu snížení zastoupení u starších verzí. Otázka je, jak se na tomto výsledku odrazí novější verze systému. Za necelé dva týdny by mělo dojít k uvedení další verze Androidu, byť se proslýchá, že by mohlo dojít k odkladu.

Zdroj: developer.android.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat