WhatsApp v rukách Googlu – vyjednává se cena

WhatsApp v rukách Googlu – vyjednává se cena
2013-04-07T19:05:50+02:00
• 7. 4. 2013
2

Google za rok udělá desítky nákupů malých společností, o kterých se ani nedozvíme, nebo nejsou nijak důležité. Ve většině případů je důvodem technologie, kterou by musel vyvíjet nezávisle, ale odkupem si ušetří spoustu času. V minulém roce proběhl jeden z největších obchodů, když Facebook odkoupil Instagram za 1 miliardu dolarů. Letos se zřejmě schyluje k dalšímu podobnému byznysu, ale tentokrát je ve hře služba WhatsApp.

whatsapp

Hlavním rozdílem mezi WhatsApp a Instagramem je schopnost vydělávat peníze. U fotomrvítka se dlouho nevědělo, jak vůbec tato služba bude vydělávat, z čehož se nakonec usoudilo, že cenovka byla hodně nadsazená. WhatsApp je ale jiný případ, jelikož jsou zde příjmy od uživatelů, které budou hlavním faktorem při finální částce za tuto službu. Podle webu Digital Trends momentálně dochází k vyjednávání konečné cenovky mezi majiteli WhatsApp a Googlem.

Zatím se jedná spíše o zvěsti, jelikož ani jedna společnost nepotvrdila jakékoliv jednání, ale dle interních zdrojů se obě firmy snaží vyjednat nejlepší podmínky už 4-5 týdnů. Prozatím se mluví o 1 miliardě dolarů, ale zřejmě se nebude jednat o konečné číslo. WhatsApp v současnosti patří mezi jedny z největších multiplatformních služeb na světě, přičemž by mělo dojít ještě k většímu rozšíření.

google-babel-chat-service

Pokud se podíváme na Google a zvěstí kolem služby Babel, jednalo by se o logický krok. Získal by potřebné technologie pro všechny platformy a navíc by rozšířil základnu uživatelů.

Zdroj: digitaltrends.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

„… jelikož jsou zde viditelné zisky…“ Jaké má WhatsApps zisky? Žádné výsledky hospodaření nikdy nezveřejnili (nemusí), jen se odhaduje, že by jejich roční tržby mohly být okolo 100 milionů dolarů.

Přemysl Vaculík

VIP 7. 4. 2013, 21:01

Nešťastně jsem formuloval. Poupraveno.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat