reklama

Využití Siri v budoucnosti

Využití Siri v budoucnosti
2013-04-01T12:18:45+01:00
• 1. 4. 2013

Jak ukazuje nová reklama na Chevrolet Sonic, využití Siri jinak než ke zjišťování, jak bude odpovídat na sprosté dotazy, není otázkou vzdálené budoucnosti. Spouštění hlasové asistentky pomocí tlačítka na volantu funguje jako rozšířené handsfree – nazývané v tomto případě eyesfree. S tímto nápadem však přišel už sám Apple, když Siri představoval, a oznámil, že na vývoji těchto aut spolupracuje se společnostmi BMW, Mercedes, Land Rover, Jaguar, Audi, Toyota, Chrysler a Honda.


To všechno ale bylo ještě před představením Google Glass, které znamenají další revoluci v používání technologií bez použití rukou. Při řízení však zůstává otázka, jestli by sledování další obrazovky v rohu vašeho výhledu nesnižovalo pozornost při řízení. Na druhou stranu, Siri není pouze obyčejné handsfree, ale musíte s ní také komunikovat. Soustředění se na tvoření otázek, kterým by Siri rozuměla, snaha o zachycení obsahu nových emailů a zpráv – to vše také rozptyluje naši pozornost.

Přestože se může zdát, že používat Google Glass při řízení se rovná vyloženému hazardu, piloti stíhaček využívají obdobný systém head-up displejů. Jestli ale budou řidiči sledovat chytré brýle pouze pro zjištění trasy nebo rychlosti, zůstává otázkou. Připravované zákony, které by zakazovaly Glass, by se vypořádaly s případnými nezodpovědnými jedinci, kteří by při řízení například sledovali videa z Youtube. Jestli ale podobné zákony čekají i zabudovanou Siri, aby se předešlo ztrátě pozornosti při komunikaci s touto hlasovou asistentkou, je také ve hvězdách.

Zdroj: technobuffalo.com

reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim