reklama

Mobilní divize NEC je na prodej – Lenovo vyjádřilo zájem

Mobilní divize NEC je na prodej – Lenovo vyjádřilo zájem
2013-04-01T14:32:33+02:00
• 1. 4. 2013

Nedávno jsme se dozvěděli, že se Panasonic chce zbavit výroby mobilních telefonů. HTC a TSMC mají spojit síly a odkoupit tuto část společnosti a začlenit ji do svého portfólia. Nyní se ukazuje, že by mohlo dojít k dalšímu zániku jiné firmy. Tou je NEC, která není v našich končinách nikterak známá, aspoň co se týče smartphonů.

lenovo-nec

V Japonsku je NEC čtvrtým největším výrobcem, ale za poslední dobu se potýká s finančními problémy, které vyústily k propuštění 10 000 zaměstnanců, a to jen v roce 2012. Novým majitelem mobilní divize by se mohlo stát Lenovo, ale zájem vyjádřily i jiné subjekty. Prozatím je čínská společnost Lenovo asi nejvhodnější volbou, jelikož již v roce 2011 došlo ke spojení s NEC a vznikla firma Lenovo NEC Holdings.

Lappin, president of Lenovo Japan, speaks during a joint news conference with Takasu, president of NEC Personal Computers, in Tokyo

NEC zaujímá ani významné postavení na globálním trhu se smartphony, což je asi jeden z mnohých důvodů, proč by byl prodej nejvhodnější variantou záchrany divize. Pro nastartování globálního působení nemají dostatečný kapitál a ani poslední modely nedokázaly dostatečně přesvědčit operátory nebo zákazníky. Tímto se zřejmě schyluje k dalšímu ukončení značky, což je vlastně trend posledního roku. Více výrobců mobilů a součástek se raději rozhodlo k odchodu z trhu, jelikož konkurence je čím dál silnější.

Zdroj: mashable.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim