reklama

Samsung zvětšuje kapacitu továren na mobily

Samsung zvětšuje kapacitu továren na mobily
2013-04-02T12:29:00+01:00
• 2. 4. 2013

Minulý rok jsme se dočkali celkem zajímavého převratu v podobě sesazení největšího výrobce mobilů na světě. Tím byla společnost Nokia a byla nahrazena Samsungem. Mohlo by se zdát, že se korejská firma zaměří na kvalitu svých produktů, ale zjevně nechce nic nechat náhodě a zvětší kapacitu svých továren.

samsung-profit-soars-on-smartphone-sales-esq97ae-x-large

V roce 2012 bylo Samsungem vyrobeno 400 miliónů mobilů, přičemž celosvětově existuje 8 továren. Jedná se o celkem dostatečně velké impérium a například ve Vietnamu se vyprodukuje 120 miliónů. Zjevně to není dostatečné množství a firma investuje 2 miliardy dolarů do další linky, která se postaví právě ve Vietnamu.

Dokončení je plánované na rok 2015, přičemž Samsung získá možnost vyrobit dalších 120 miliónů mobilů ročně. Díky tomu se jeho kapacita zvětší na více než 520 miliónů zařízení. Prozatím je těžké určit, jestli se výroba změří na střední nebo vyšší třídu. Zřejmě korejská společnost nechce nechat nic náhodě a hodlá zaplavit trh svými produkty. Pravděpodobně nedojde k omezené počtu modelů a opět se můžeme těšit na dostatek rozličných variant.

Zdroj: english.etnews.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim