reklama

Samsung zahajuje výrobu 4GB pamětí 20nm technologií

Samsung zahajuje výrobu 4GB pamětí 20nm technologií
2013-04-30T16:52:21+02:00
• 30. 4. 2013

Současný model Galaxy S IV, který je vlajkovou lodí společnosti Samsung, přichází s masivním výkonem, který ocení nároční uživatelé při pořizování a přehrávání FULL HD videí nebo hraní her. Tento telefon je osazen operační pamětí o velikostí 2 GB a patří tak k výkonnostní špičce. Krátce po uvedení tohoto výkonného modelu Samsung zahajuje výrobu mnohem výkonnějších pamětí, které by měly disponovat více než dvojnásobným výkonem a velikostí oproti současným typům.

20nm4gblpddr301-0jt

Nové paměti LPDDR3 budou disponovat nejen obřím výkonem, ale také se budou vyrábět 20nm technologií, díky které přinesou vedle 30% navýšení výkonu také 20% úsporu energie. Kapacita se navyšuje ze současných 2 GB na 4 GB a jejich propustnost se navýší ze současných 800 Mbps u pamětí LPDDR2 na 2 133 Mbps. Díky tak vysokému výkonu a propustnosti nebude žádný problém přehrávat náročná FULL HD videa na displejích s úhlopříčkou 5 palců a vyšší. Samsung se tímto krokem snaží upevnit pozici lídra v mobilním průmyslu. Plánované nasazení nových modulů do smartphonů společnost odhaduje na druhou polovinu nebo konec tohoto roku.

Zdroj: sammobile.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim