reklama

Paranoid Android chce změnit pohled na multitasking

Paranoid Android chce změnit pohled na multitasking
2013-04-29T10:00:38+01:00
• 29. 4. 2013

Smartphony a tablety se systémem Android mají v současnosti k dispozici neskutečný počet aplikací, které ovšem mají jedno větší omezení. Můžete mít na displeji vždy zobrazenou jen jednu aplikaci. Samozřejmě nesmím zapomenout na Samsung, který ve svých vybraných zařízeních umožňuje spouštění dvou na jedné ploše. Jedná se o efektivnější způsob práce, ale je limitován podporou.

Untitled - YouTube

Samozřejmě zde máme i speciální miniaplikace, které jsou od začátku psány tak, aby vám plavaly po displeji. Můžete je přesouvat po displeji a měnit jim velikost. Bohužel je jich velmi malé množství a většinou se jedná o jednoduché tituly. Nyní ale přichází komunitní verze systému Paranoid Android, která chce změnit tento pohled.

Na videu níže představují své největší eso v rukávu v podobě možnosti spustit jakoukoliv aplikaci v podobě připomínající plovoucí okna. Sami vývojáři dodávají, že se jedná jen o demo a ještě zdaleka nejsou u konce s vývojem. Problémy jsou v oblasti kompatibility a také se vyskytuje velké množství chyb. Ovšem se jedná o pěknou ukázku, jak přinést něco nového do systému.

Na videu jste mohli vidět jen několik aplikací. Zatím se neví, kdy celý projekt vstoupí do fáze beta a uživatelé si budou moci vyzkoušet novou funkcionalitu. Zřejmě si ještě dlouho počkáme.

Zdroj: plus.google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim