reklama

Paralelní systémy na smartphonu – zapomeňte na dual-boot

Paralelní systémy na smartphonu – zapomeňte na dual-boot
2013-04-03T08:24:41+02:00
• 3. 4. 2013
3

Již delší dobu pozorujeme poptávku svých čtenářů po zařízení, které bude mít možnost spouštění dvou a více systémů na jednom zařízení. Prozatím se dá tento požadavek řešit pomocí speciálně upravených systémů, které umožňují start libovolného systému. Bohužel každé přepnutí vyžaduje restart zařízení, což není zrovna nejrychlejší a nejpřívětivější řešení.

nexusae0_parallels2_thumb

Již se objevil způsob, jak na Androidu virtualizovat jiný systém, ale ve své podstatě by běžely dva systémy na jednom zařízení současně. V tomto případě dochází ke zvýšené spotřebě energie a nároku na výkon. Nyní se objevil na ruské univerzitě v Petrohradě zajímavý studentský projekt, kde je zainteresovaná i společnost Parallels, která má s virtualizací obrovské zkušenosti.

Na videu níže můžete vidět prvotní výsledky celého projektu a již nyní můžeme říci, že se jedná o impozantní práci studentů. Dokázali vytvořit systém, kde je možné provozovat dva systémy Android a přepínat se mezi nimi pomocí dvou kliknutí. Zajisté se zeptáte, jaký dopad má tento způsob paralelních systémů na baterii a výkon. Prozatím se zmiňuje náročnost na délku provozu na jedno nabití, která byla zkrácena o 10 %.

Bohužel nejsou dostupné titulky k videu, museli jsme  z větší části odhadovat veškeré možnosti. Jde vidět, že upravené zařízení zvládá benchmarky, hry a běžnou práci. Díky tomu můžete mít na jednom zařízení Android 2.3 a 4.1. Nejsou to všechny možnosti, ale musíme si uvědomit, že celý projekt je v rané fázi. Možná se jedná o budoucnost vícero systémů na jednom zařízení. Zajímavostí je, že souběh paralelních systémů zvládá i dnes starší model Nexus S.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Galaxy Nexus S? Hmm…tady něco hapruje :)

Přemysl Vaculík

VIP 3. 4. 2013, 17:31

Jop, hapruje, na stole mám GN, takže menší odklon myšlenek :)

Petr Klang

3. 4. 2013, 9:39

Titulky u videa už jsou, ale ruské a anglické.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim