reklama

Mobily s více než 5palcovým displejem jsou menšinou

Mobily s více než 5palcovým displejem jsou menšinou
2013-04-03T09:21:44+02:00
• 3. 4. 2013
2

Dlouho jsme se dohadovali, jaká velikost displeje je tou optimální. Ještě před nějakou dobou byl 4palcový displej smartphonu považován za extrém, ale pokud se podíváme na současné topmodely, dojdeme k závěru, že 5 palců je optimum – aspoň pro většinu lidí. Díky novému průzkumu analytické společnosti se dozvídáme, že 5 palců je maximum, které jsou ochotni majitelé snést.

gnote-3-comparison

Více jak 72 % aktivních uživatelů používají mobily s úhlopříčkou v rozmezí 3,5 až 4,9 palce. Jedná se o drtivou většinu majitelů, ale zároveň se nám odhaluje, že větších zařízení je menšina. Konkrétně se jedná pouze o 3 % u zařízení s displeji 5 až 6,9 palce. Dále jsou již tablety, ale můžeme ještě polemizovat o tom, co je vlastně tablet a velký smartphone.

SizeMatters_Chart1-resized-600

Můžeme si všimnout, že 7 % lidí dává přednost mobilům s úhlopříčkou pod 3,5 palce, ale v této kategorii se většinou nachází jen velmi levná zařízení, takže pořizovací důvody jsou poněkud jiné. Ačkoliv se mají v brzké době objevit mobily, které budou atakovat hranici 6 palců, tak to ještě neznamená, že trend je ve větších zařízeních.

Můžeme se podívat třeba na rozdíl mezi SGS 3 a 4. Ačkoliv má nový top model větší úhlopříčku displeje, jedná se o menší zařízení, a to skoro ve všech ohledech. I tak tato studie nasvědčuje tomu, že by se výrobci měli zaměřit na smartphony, které budou mít menší úhlopříčku než 5 palců.

Zdroj: blog.flurry.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Začínal sem na 4,3, pak sem šel na 3,7, momentálně mám 5,3 a cokoliv menšího už mi přijde nešikovné…
Plánuju si pořídit Fonepad až vyjde..

Tiez si myslim, ze do tych 5″ sa to da. Sam mam momentalne 4,7″ a ni tych 5″ by nebol problem. Pouzivam ho aj na navigaciu v aute a mensia uhlopricka uz nie je ono.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim