reklama

Mozilla a Samsung spojují síly – představují Servo

Mozilla a Samsung spojují síly – představují Servo
2013-04-04T13:00:05+01:00
• 4. 4. 2013

Nedávno jsme byli svědky, jak se Opera pomalu odvrací od svého jádra Presto, které vyměnila za WebKit. Nejedná se o rychlou změnu a ještě nějakou dobu budou vyvíjeny oba webové prohlížeče využívající rozlišná jádra. Nyní došlo k uveřejnění spolupráce Samsungu a Mozilly. Ve společných dílnách mají obě firmy tvořit nový webový prohlížeč založený na jádře Servo.

mozilla_samsung

Mělo by se jednat o přímou odpověď na WebKit, ale zatím je těžké říci, jestli je zde dostatek prostoru pro něco tak nového. Hlavní výhodou Servo má být podpora vícejádrových architektur, což by mělo přinést vyžadovanou plynulost i na náročnějších webových stránkách.

Při tvorbě tohoto enginu byl využit programovací jazyk Rust, který je vyvíjen Mozillou a v posledních měsících se do toho zapojila i společnost Samsung. V tuto chvíli si mohou vývojáři stáhnout z GitHubu  Rust a Servo, čímž získávají možnost nahlédnout pod pokličku nového projektu. Obě firmy si slibují od společného projektu, že se bude jednat o další generaci webového prohlížeče, který by měl být lepší než současná řešení.

Zatím není zcela jasné, kdy dojde k uvedení novinek do ostrého provozu. Prozatím nebylo řečeno, jestli se mohou těšit uživatelé systému Android, nebo se jedná o budoucnost pro systém Tizen. Zatím tedy máme nový projekt, který se bude snažit někdy v budoucnu o přízeň uživatelů.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim