reklama

Apple může přijít o 13 miliard dolarů kvůli čínské propagandě

Apple může přijít o 13 miliard dolarů kvůli čínské propagandě
2013-04-04T11:00:15+01:00
• 4. 4. 2013

Že propaganda vládne Číně, to není žádná novinka, stejně jako to, že se zahraniční firmy na tamějším trhu nesetkávají s vlídným jednáním. Státem sponzorovaná kampaň, která už třetí týden míří proti Applu, by mohla mít katastrofální dopad na zisky této firmy z prodeje svých zařízení na nejlidnatějším místě planety. Celková částka, o kterou by mohl přijít, by se mohla vyšplhat až na 13 miliard dolarů.

Zdiskreditovat společnost v částech světa, jako je Čína, není vůbec těžké. Proti Applu hraje hned několik skutečností, které však ovlivňuje i samotné chování firmy, vůči čínským uživatelům. Možná by se dalo hodnotit jako neférové.

apple-china_think-different

Nejasná záruční lhůta

Zprávy o tom, že záruka v Číně je výrazně nižší než v jiných zemích, se šíří už dlouho. Apple vždy tyto zprávy ignoroval, ale v době, kdy zpozoroval odezvu na svoje chování, se Tim Cook veřejně omluvil a byly vydány nové, jasnější podmínky záruční lhůty.

Druhou skutečností, která Applu nevytváří nejvhodnější prostředí pro prodej svých výrobků v Číně, jsou plány na levnější verzi iPhonu. Přestože nic není potvrzené, čínské společnosti vyrábějící telefony v této cenové kategorii, začínají mít obavy z konkurence ve své třídě. Čína se snaží prosadit především své produkty, proto se předběžně brání konkurentům.

Zdroje: ubergizmo.com, tech.fortune.cnn.com

reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim