reklama

Milióny chytrých brýlí koncem roku 2016

Milióny chytrých brýlí koncem roku 2016
2013-04-26T09:30:17+02:00
• 26. 4. 2013

Google nás láká na nejnovější zařízení v podobě chytrých brýlí Google Glass. Za pár dnů tomu bude rok, co byly oficiálně uvedeny na konferenci Google I/O 2012 a to ve velkém stylu. Za tu dobu jsme viděli nespočet různých videí, vtípků anebo představ o budoucnosti s těmito brýlemi. Dokonce se objevily náhrady od jiných firem. Jedním z příkladů může být zařízení Vuzix M100, ale celý svět čeká na variantu od Googlu.

google-glass-timothy-jordan-sxsw

V tuto chvíli analytici pracují na studiích a předpovědích, jak se tento trh s brýlemi bude vyvíjet v následujících letech. Společnost IHS iSuppli odhaduje, že do konce roku 2016 bude dodáno 9.4 miliónu brýlí, ale samozřejmě to má jeden háček, na který také upozorňují. Vše závisí na úspěchu Google Glass. Prozatím se jeví jako další úroveň technologické vymoženosti pro lidi, ale analytici varují, aby se z nich nestal jen foťák na hlavě.

Upozorňují, že vše je v rukách vývojářů, kteří nyní mají rok na to, aby dokázali vymáčknout maximum z malého zařízení. Zároveň dodávají, že pokud bude dostatečný počet aplikací, bude mít Google navrch stejně jako Apple s obsahem pro iPad. Pokud konkurence nezačne již nyní pracovat na svých zařízeních, tak budou muset dohánět jednu z největších společností, která ovládne trh.

Naštěstí v tuto dobu se ukazuje aspoň z náznaků a spekulací, že někteří výrobci nezahálejí. Například má připravovat své zařízení LG nebo Sony, ale samozřejmě záleží na tom, jestli nebudou jen čekat na úspěch Googlu. Sice by pro ně nezbyl dostatečně velký kus trhu, ale i tak mají náskok nad jinými firmami.

Zdroj: slashgear.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat