reklama

LG chce trumfnout Samsung – flexibilní displeje ještě tento rok

LG chce trumfnout Samsung – flexibilní displeje ještě tento rok
2013-04-26T10:00:31+02:00
• 26. 4. 2013

Pokud se dnes podíváme na trh s mobilními telefony, tak skoro můžeme říci, že jsou na pomyslném technologickém vrcholu. Kdejaký top model má 4 a více jader, Full HD rozlišení a v podstatě výkon na rozdávání. V oblasti baterií to není žádná sláva, ale to je běh na dlouhou trať. Nyní se pomalinku blíží nová meta, která se bude odehrávat kolem modelů s flexibilními displeji.

lg-flexible-oled-smartphone-2013

V tuto chvíli se dá říci, že existují jen dvě konkurenční společnosti, které jsou v této oblasti těsně před uvedením prvních mobilů. Na první místo bychom ještě nedávno dosadili Samsung, ale zjevně LG má navrch a ještě na konci tohoto roku uvede první smartphone s flexibilním displejem. Jeho technologie výroby je asi o něco dokonalejší a připravenější. Navíc toto oznámení vzešlo od vysoce postaveného člověka ze společnosti LG v rozhovoru pro The Wall Street Journal.

Samsung podle posledních informací má problémy s masivní výrobou, ale již tento rok například firma ukázala první mobil s takovým displejem. Na druhou stranu LG chystá prodej televizí s OLED displeji, jejichž plocha bude prohnutá. V tomto ohledu zřejmě technologii výroby LG zvládá a troufá si i na první prodávaný smartphone s flexibilním displejem. Zjevně se můžeme těšit na atypické tvary, ale nečekejte, že budete moci s mobilem kroutit. Na to si ještě dlouho počkáme.

Zdroj: ubergizmo.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat