reklama

Keon a Peak s Firefox OS právě v prodeji

Keon a Peak s Firefox OS právě v prodeji
2013-04-26T10:30:04+02:00
• 26. 4. 2013

Dlouho očekávaná zařízení z dílny Mozilly se dostaly bez sebemenšího náznaku do prodeje. Modely s názvem Keon a Peak jsou momentálně zaměřeny hlavně na vývojáře, kteří jsou součástí programu Developer Preview Firefox OS, ale i přesto se telefony postupně budou dodávat všem uživatelům do celého světa.

Firefox OS modely

Model Peak disponuje 4,3palcovým displejem s qHD rozlišením, dvoujádrovým procesorem taktovaným na 1.2 GHz a operační pamětí RAM o velikosti 512 MB. Na zadní straně najdete 8megapixelový fotoaparát a 1800mAh baterii. Cenovka tohoto telefonu začíná na 149 eurech, což při přepočtu vychází na 3 839 Kč, a to bez daně.

Po jeho boku také vstupuje na mobilní trh slabší model Keon s 3,5palcovým displejem s HVGA rozlišením. O jeho výkon se stará procesor s frekvencí 1 GHz společně s 512MB pamětí RAM. Zadní část zařízení vyplňuje 3megapixelový fotoaparát a baterie s kapacitou 1 580 mAh. Pořídit si jej lze za cenu 91 eur (tj. v přepočtu 2 345 Kč), taktéž bez zahrnuté daně a dalších poplatků. Jestliže vás tyto telefony nezaujaly natolik, tak jedinou možnou alternativou může být ještě model Xperia E od Sony, jehož parametry jsou podobné jako u Keona. V tuto chvíli se totiž pracuje na Firefox OS pro tento model od Sony, který přišel na trh s Androidem.

Keon a Peak

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim