reklama

iOS vede nad ostatními systémy v příjmech za reklamu

iOS vede nad ostatními systémy v příjmech za reklamu
2013-04-21T08:03:28+02:00
• 21. 4. 2013
2

Máme tu opět další téma, které podpoří pravěkou válku mezi mobilními operačními systémy. Zajisté tu jsou dva hlavní tábory, které se hádají, který systém je lepší, který se lépe ovládá atd. Zde se nikdy uživatelé neshodnou, jelikož každý používá takový systém, který mu vyhovuje. Navíc vždy budou hájit svou volbu. Samozřejmě tu jsou i výjimky, ale dnes se podívejme na jednotlivé platformy z jiného úhlu pohledu.

Android-4.1-vs.-Windows-Phone-8-vs.-iOS-6

Nedávno jsme vás informovali, že největší výdělky mají vývojáři v ekosystému iOS. Dokonce jsou příjmy pro tvůrce aplikací 2.6x vyšší než pro Android vývojáře. Nyní se podívejme, jak je to s reklamou na všech platformách. Opět zde zaujímá první místo jablečný systém iOS, který si utrhl neuvěřitelných 49.23 % na příjmech z reklamy. Druhé místo obsadil Android s 26.72 %. Na obrázku níže můžete vidět, že se zde neprojevil Windows Phone, který zřejmě bude v mixu ostatních systémů na třetím místě.

www.operamediaworks.com pdf omw_sma_q1_2013.pdf (1)

Daná data poskytla společnost Opera Mediaworks. Konkrétně zde mluvíme o vzorku, který dosahuje na 50 miliard zobrazení jednotlivých reklam každý měsíc. Celosvětově jde tedy o 300 miliónů uživatelů. Jsou zde dostupná data o provozu na internetu, kde jde vidět, že například iOS dokáže generovat vyšší příjmy z „menšího“ provozu. Jinak je tomu u ostatních systémů, ale například BlackBerry se to daří také.

www.operamediaworks.com pdf omw_sma_q1_2013.pdf

Zdroj: operamediaworks.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

V iOS skoro za všechno platíte a má nejvíce za reklamu,to ukazuje že mezi androidem a iOS není velký rozdíl,na androidu si stáhnu zdarma placenou verzi a neotravuje mě reklama :D

To by me zajímalo jak si zdarma staneš placenou aplikaci ?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat