reklama

HP představuje dotykovou kalkulačku video

HP představuje dotykovou kalkulačku [video]
2013-04-24T14:00:32+02:00
• 24. 4. 2013
1

V době smartphonů a tabletů by člověk nečekal, že se vývoj dotkne i běžných kalkulaček. Ostatně v obchodech s aplikacemi seženete nejrůznější nástroje pro matematické operace a některé z nich disponují neuvěřitelným množstvím funkcí. Ovšem na druhou stranu najdete v běžných obchodech ještě kalkulačky.

Screen-Shot-2013-04-23-at-10.00.17-AM

U společnosti HP není jasná budoucnost kolem mobilního světa a otázku tabletů ani otevírat nechceme, byť jsou zde určité snahy. Je zajímavé, že se firma pustila do modernizace starého typu zařízení, na které si za pár let děti ani nevzpomenou. Novinka se jmenuje HP Prime a už podle vzhledu byste řekli, že se jedná o vysokoškolskou kalkulačku s větším množstvím funkcí, ale disponuje například displejem o úhlopříčce 3,5 palce. Zajímavostí je, že je vybaven dotykovou plochou.

 Samozřejmě není vybavena nějakým rozšířeným systémem, který by umožňoval instalaci nejrůznějších aplikací nebo her. Na druhou stranu je zde podpora formulářů ve stylu Excelu nebo graficky dobře ztvárněné grafy. Otázka je, jak bude nastavena cenovka a jestli se vůbec najde dostatečný počet zákazníků. Skoro by se dalo říci, že se jedná o zbytečné zařízení, které se nesetká s úspěchem.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lukáš Sladký

24. 4. 2013, 23:24

Podle mě by si majitele najít mohla, já bych o ní za přijatelnou cenu rozhodně uvažoval :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim