reklama

ČTÚ vyhlašuje nové podmínky aukce o kmitočty aktualizováno

ČTÚ vyhlašuje nové podmínky aukce o kmitočty [aktualizováno]
2013-04-24T17:21:12+02:00
• 24. 4. 2013

Aktualizováno 24.4.

O novou akci volných kmitočtů je asi dosti velký zájem. V současnosti probíhá veřejná konzultace, která byla odstartována 8. dubna a měla trvat do 8. května. ČTÚ se rozhodl, že je nutné prodloužit lhůtu třiceti dnů, aby byl dán prostor každému, kdo se chce vyjádřit k následné aukci.

V tuto chvíli se tedy celý proces prodlužuje do 22. května, s čímž asi bude spojeno i zdržení celé aukce. Naštěstí doba dvou týdnů není nijak velká, tudíž bychom se mohli dočkat výsledku snad ještě letos nebo začátkem příštího roku.

Někteří operátoři se však nezdržují nějakými výsledky a horlivě budují vlastní LTE síť. Naposledy se pochlubila Telefónica, která ještě do konce prázdnin pokryje svou sítí velké území Prahy.

Původní článek

Skoro jsme se dozvěděli výsledky předchozí aukce, ale bohužel byla zrušeno s dosti zvláštním odůvodněním. Prý cenovka byla příliš vysoká a proto došlo ke zrušení, aby zákazníci nemuseli platit to, co utratili účastníci aukce. To samozřejmě zvedlo vlnu odporu, ale jednalo se o marné snažení. Naštěstí nemusíme dlouho čekat a ČTÚ vyhlašuje nové podmínky, které mají být přívětivější pro nového hráče.

ctu

Nyní poběží lhůta 30 dnů, během kterých se může kdokoliv vyjádřit k novým podmínkám. To znamená, že veřejná konzultace potrvá až do 8. května 2013. Následně se zpracují veškeré podněty a bude vyhlášeno výběrové řízení, s kterým bude souviset i datum na podání přihlášek do aukce. Nyní se můžete podívat na změny, podmínky a kmitočty ve výběrovém řízení.

Přehled kmitočtů nabízených ve výběrovém řízení

  • V pásmu 800 MHz – celkem 2 × 30 MHz; šest nabídkových bloků o velikosti 2 × 5 MHz. Toto je klíčové spektrum, které reprezentuje využití digitální dividendy pro mobilní broadband.
  • V pásmu 1800 MHz – celkem 2 × 24,8 MHz; jeden blok o velikosti 2 × 15,8 MHz a devět bloků o velikosti 2 × 1 MHz. V párové části pásma 2600 MHz – celkem 2 × 70 MHz; 14 nabídkových bloků o velkosti 2 × 5 MHz.
  • V nepárové části pásma 2600 MHz – celkem 50 MHz; devět jednotlivých bloků o velkosti 5 MHz s tím, že desátý blok získá držitel bloku 2615,0 – 2620,0 MHz.

Podmínky výběrového řízení

  • Výhradní nabídka bloku 2 × 10 MHz v pásmu 800 MHz a bloku 2 × 15,8 MHz v pásmu 1800 MHz pro nové subjekty – vytvoření podmínky pro vstup čtvrtého operátora.
  • Povinnost/právo národního roamingu – již při zisku jednoho bloku (2 × 5 MHz) v pásmu 800 MHz, jako podpora pro nový subjekt při výstavbě sítě.
  • Institut minimálního požadovaného portfolia – každý z uchazečů vymezí minimální rozsah rádiových kmitočtů, který má pro něj ještě smysl získat ve výběrovém řízení. 
  • Povinnost/právo velkoobchodní nabídky služeb – usnadnění vstupu virtuálních operátorů.
  • Rozvojová kritéria – zajištění rychlé nabídky služeb a rozvoje nových sítí i v méně zalidněných oblastech.
  • Sankce za zneužití možnosti stažení nejvyšší nabídky.

Zdroj: TZ

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim