reklama

Google Play Music je nově u sousedů, my si zatím počkáme

Google Play Music je nově u sousedů, my si zatím počkáme
2013-04-10T06:49:50+02:00
• 10. 4. 2013
7

V tomto týdnu jsme marně čekali na uvedení novinek od českého zastoupení Googlu, byť si mnozí přáli, aby právě u nás byl rozšířen obchod Play o nový obsah. Bohužel nejsme na seznamu zemí, v kterých by mělo dojít k rozšíření. Dnes ale Google nabídl v nových zemích možnost nakupovat hudbu.

Konkrétně se tedy jedná o Rakousko, Austrálii, Belgii, Irsko, Lucembursko, Nový Zéland a Portugalsko. Dnešním dnem tak mohou obyvatelé těchto zemí pohodlně využívat službu Google Play Music, což v první řadě znamená, že si mohou nahrát svou sbírku do cloudového úložiště. Následně ji mohou streamovat do jakéhokoliv zařízení s Androidem nebo poslouchat ve webovém prostředí. Samozřejmě nechybí i možnost nákupu, kterou nám potvrdil náš redaktor v Austrálii, Petr Starý.

825c8aaf-2872-40d0-bd93-5c480eccbc8f

Říkává se, že Česká republika je příliš malá země s ještě menším trhem pro takové rozšíření, proto jsme v čekací listině na posledních místech. Ovšem pokud se podívám na výše uvedené země, dojdeme k jednoduchému závěru. Lucembursko má pouze 524 tisíc obyvatel a Rakousko zhruba 8.5 miliónu. Z toho jasně vyplývá, že jsou to menší země, ale přesto došlo ke spuštění.

Samozřejmě se to nedá brát tak jednoduše, jelikož jsou zde další vlivy, ale jak čeští fanoušci sledují, že novinka krouží kolem naší země, tak ztrácejí pomalu naději. Bohužel české zastoupení Googlu nedává jakékoliv vyjádření, proto nezbývá nic jiného, než jen čekat na radostnou zprávu, která se snad objeví na sociální síti Google Plus.

Zdroj: plus.google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Petr Starý

10. 4. 2013, 11:16

Ted si konecne muzu koupit ceske interprety v Australii. Zkusil jsem
vyhledat ty nejznamejsi interprety jakou jsou Kaja Gott nebo Lucka Bila a
ti tam jsou nebo i Kabat tam je. Cele album Kabatu Dole V Dole je za
$8,99, ale jednotlive pisnicky jsou za $ 2,19.

disqus_Zh1wCCOxPo

10. 4. 2013, 10:26

Všichni si to představují jak Hurvínek válku :). Google by to mohlo být úplně jedno, ale on se musí dohodnout na podmínkách! Druhá věc je kupní síla. Pokud někdo zmiňuje, že iTunes Store už tady je – ano je, ale jak dlouho mu to trvalo. Navíc služba od Google má trošku jiné fungování. Tohle je takové to hnusné české – není, tak ať jde někam, a když službu otevře, tak bych rád viděl všechny jak tam budou točit tisíce!

cože, už i Lucembursko?! To už je trda vazne moc

Nojo no, google asi dobře ví, že by nemohl stejně konkurovat českému obchodu uložto.

Stanislav Lupač

10. 4. 2013, 8:07

Stranky jako je ulozto jsou jiste i v zahranici, tady jde pekne videt jak google celkove na nas stat kasle. Jinak neni mozne ze Apple tu umoznil v podstate vsechny sve sluzby. A o tom to dnes je.

Miroslav Hlavička

10. 4. 2013, 8:30

Já mám v ruce peněženku a jsem ochoten utrácet. Záleží čistě jen na nabídce služeb, u koho nakonec moje peníze skončí. Za kredit na uložto už jsem nějaký ten peníz zaplatil, protože spoustu obsahu, který jsem měl v úmyslu si legálně koupit, prostě žádný distributor nenabídnul (nebo s tím bylo víc vopruzu). Je to pořád ta stejná písnička. Pirát strčí upirátěné DVD do přehrávače a má hned film. Já si DVD koupím a musím přetrpět deset minut reklam a všelijakých protipirátských bububu.

Všechno je to o rychlosti, jednoduchosti a přiměřené ceně. Piráti to pochopili, hudební a videoprůmysl to opět pochopí s 5-6letým zpožděním.

Mimochodem, čeští uživatelé na PlayStore docela dost utrácejí za aplikace. Zvykli si na to, že je snazší si aplikaci koupit, než ji stahovat z pochybného zdroje, nemít pak možnost aktualizací a možná si ještě do mobilu zavléct nějakého trojana. S muzikou je to totéž. Jsem někde v terénu, prdne mi v makovici, že chci mít v mobilu to a to album nebo ten a ten song. Pokud budu mít možnost si song za desetikorunu nebo album za stovku okamžitě stáhnout, tak absolutně nic neřeším a nebudu se tarabit po pirátských serverech. Kór když vím, že tím podpořím svého oblíbeného interpreta (i když těch finančních parazitů mezi mnou a interpretem je ještě pořád docela dost).

uložto není uplne obchod, je dostupný i na slovensku a ci se tyce nabitky treba hudby, se nemuzou rovnat

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim