reklama

Zřejmě se chystá bezdrátové nabíjení pro iPad

Zřejmě se chystá bezdrátové nabíjení pro iPad
2013-03-15T09:41:26+01:00
• 15. 3. 2013

Každá společnost si podává neskutečné množství patentových přihlášek a mnoho z nich je po letech schváleno. Tímto se snaží chránit své znalosti a technologie. Bohužel je to mnohdy zneužito ke konkurenčnímu boji. Můžeme si všimnout, že mnoho patentů není nikdy použito, anebo se dostanou do praxe až po letech. Web AppleInsider objevil patent společnosti Apple, který by se mohl reálně využít a není ani tak technicky náročný na výrobu.

apple-ipad-smart-cover5

Patent nese název „Integrované indukční nabíjení v ochranném obalu“ a podle schématu je jasné, že by se jednalo o vylepšenou variantu Smart Cover pro iPad. To by znamenalo, že byste mohli tablet nabíjet bezdrátově. Tímto by se iPad dostal do ligy smartphonů s bezdrátovým nabíjením. Indukční cívka je poměrně velká, ale je jasné, že musí zvládnout extrémní baterii.

apple-smart-cover-wireless-charging

Obal by tedy sloužil pro přenos energie, která by následně přes zachycovací magnety mířila do iPadu. Takže se jedná o takové poloviční řešení oproti současné konkurenci. Pokud ale nikdy nedáte dopustit na Smart Cover a máte jej neustále při sobě, tak není co řešit.

V tuto chvíli se jedná jen o patentovou přihlášku, která ještě nezaručuje, že se s touto novinkou setkáme v realitě. Ostatně se nejedná dnes o složitou technologii. Možná se tedy dočkáme iPadu, který bude nepřímo disponovat technologií pohodlného nabíjení.

Zdroj: technobuffalo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim