reklama

Využití NFC na letišti i s vypnutým mobilem video

Využití NFC na letišti i s vypnutým mobilem [video]
2013-03-02T10:40:17+02:00
• 2. 3. 2013

Technologie NFC se pomalu začíná prosazovat v každodenním životě. Banky konečně začali šířit možnost bezkontaktního placení i v mobilních telefonech, ale jedná se spíše o první krůčky a není to zcela běžná záležitost. Potrvá to sice ještě nějakou dobu, ale již nyní můžeme vidět, že se NFC prosadí i v jiných sektorech, kde jsme byli doposud odkázáni na starší praktiky v podobě papírového potvrzení nebo něčeho podobného.

Screenshot_3

V dnešní době se trochu využívají QR kódy na smartphonech, které jsou jednoduše přenositelné, ale vyžadují zapnutý mobil. V případě, že máte QR letenku a vybije se vám baterie, tak máte prostě smůlu. Někteří lidé jsou zvyklí, že si mobil vypnou na letišti, což je opět menší mínus pro QR řešení. Nebudu zde polemizovat o této možnosti, ale nyní se objevil elegantnější způsob. Společnost SITA představila na veletrhu MWC řešení pro elektronické letenky, které využívají právě technologii NFC ve smartphonech.

Nejzajímavější je na tom fakt, že mobil nemusí být ani zapnutý. NFC technologie funguje i s vypnutým mobilem, ale je zde potřeba speciální SIM karty, která je navíc zabezpečena. To znamená, že můžete svou letenku použít kdykoliv a nebát se ani nízkého stavu baterie. Nyní se podívejte na video, které natočil web TechnoBuffalo.

Můžete si říct, že se jedná o pěkné využití technologie, ale zas tak často nelétáte, abyste toto řešení vůbec potřebovali využít. V tomto pohledu mohu dodat, že by se podobný styl mohl aplikovat i na jiná místa v podobě atrakcí, kin, divadel a podobných akcí, kde potřebujete vstupenku. Nemuseli byste se bát, že vám dojde baterie a vy se nikam nedostanete.

Začíná se ukazovat, že NFC je technologií budoucnosti a veškerý její potenciál není zcela vyčerpán. Samozřejmě bude záležet na zákaznících a také na rozšiřování podpory.

Zdroj: technobuffalo.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat