reklama

Samsung vs. LG – spor o patent pro sledování očí

Samsung vs. LG – spor o patent pro sledování očí
2013-03-20T10:00:15+01:00
• 20. 3. 2013

Letos jsme se dočkali představení několika top modelů a v případě dvou korejských společností se jedná o Samsung Galaxy S 4 a LG Optimus G Pro. Oba telefony jsou si po technologické stránce téměř rovny, ale jak se zdá,  LG chce bránit svou technologii pro sledování očí. Ta se využívá u funkce Smart Video, která pozastaví přehrávaný film, když odvrátíte zrak od displeje.

LG-and-Samsung-Upgrade-to-Android-2.2

Podobnou funkcionalitu má také Samsung, ta se ale jmenuje Smart Pause. Obě technologie mají využívat sledování očí, ale jak již mnozí uvádí, jedná se spíše o sledování tváře. LG nyní zkoumá, jestli korejský protivník zneužil patent z roku 2009, který vlastní. Samsung se proti tomu zatím ohradil s tím, že jeho technologie pracuje na jiném základu. Konkurent se ale nenechal jakkoliv zastrašit a údajně má připravovat soudní žalobu na porušení patentu.

Prozatím společnosti nepodaly oficiální vyjádření a vše má být ve fázi přezkumu a přípravy. Samsung v současnosti patří mezi nejsilnější konkurenty a u modelu SGS 4 se předpokládá ještě větší úspěch, než tomu bylo u předchozích generací. Soudní spor by mohl značně znepříjemnit začátek prodeje, ale znovu by se rozhořela další soudní přestřelka, na kterou by zřejmě doplatili jen zákazníci. Záleží na LG, jestli se chce znovu pustit do křížku s největším výrobcem mobilů na světě.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim