reklama

Plán aktualizací pro Windows Phone 8 spekulace

Plán aktualizací pro Windows Phone 8 [spekulace]
2013-03-04T07:22:11+01:00
• 4. 3. 2013

Microsoft prozatím neoznámil přesný plán aktualizací pro mobilní systém Windows Phone, ale minulý týden se objevila první zmínka o nové verzi. Jedná se o Windows Phone 8 GDR2, přičemž GDR znamená General Distribution Release. Již nějakou dobu se ví, že by měla přijít poměrně zásadní verze systému, která je zatím označována jako Blue. Bude se týkat také Widnows 8 a Windows RT.

Na mobilní telefony by se mohla dostat někdy ke konci tohoto roku, ale ještě před jejím vypuštěním se zřejmě objeví několik jiných verzí. Jak již bylo uvedeno, tak se zřejmě mohou majitelé smartphonů těšit na GDR2 a po té na GDR3. Následně bude vypuštěna verze Blue. Prozatím se neví, co jednotlivé verze přinesou za novinky nebo vylepšení. Samozřejmě zde vzniká otázka, jestli nové varianty systému budou pro současné majitele mobilů s WP8.

first_ota_update

Mohli jsme bĂ˝t svÄ›dky toho, Ĺľe verze 7 se doÄŤkala pouze dvou vĂ˝znamnĂ˝ch aktualizacĂ­. MajitelĂ© tÄ›chto zařízenĂ­ bohuĹľel nikdy nedostanou zásadnÄ›jší aktualizace a jejich mobily zĹŻstanou na verzi 7.8. Microsoft dodal, Ĺľe WP8 je plnÄ› aktualizovatelnĂ˝ systĂ©m a nemÄ›lo by dojĂ­t k podobnĂ©mu „fiasku“. PrávÄ› tento nedostatek se projevil na prodeji prvnĂ­ch zařízenĂ­ch s Windows Phone. NynĂ­ je ovšem otázka, jestli spoleÄŤnost z Redmondu zvládne vydat celkem 3 aktualizace systĂ©mu bÄ›hem jednoho roku.

Zatím by se dalo říci, že pokud si dnes pořídíte smartphone s Windows Phone 8, tak se dočkáte všech budoucích verzí. Samozřejmě toto prohlášení nemusíme brát zcela vážně a můžeme počítat s garantovanou podporou 18 měsíců. Nyní nesmí Microsoft udělat výraznou chybu, jinak by se to mohlo projevit na samotném podílu na trhu s mobilními systémy.

Zdroje: pocket-lint.com, zdnet.com, zdnet.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim