reklama

Google Glass – první firma projevila zájem o využití pro své zákazníky

Google Glass – první firma projevila zájem o využití pro své zákazníky
2013-03-04T06:55:48+01:00
• 4. 3. 2013

Na poslední konferenci Google IO jsme mohli spatřit Google Glass v praxi a od té doby nás Google masíruje reklamami a spoty, kde ukazuje praktické využití. Nedávno se dočkala i jedna redakce, která si mohla tyto chytré brýle přímo vyzkoušet. Jedná se vlastně o jeden z největších experimentů ve světě mobilních technologií, jelikož se neví, jestli se setkají s masivním úspěchem. Zatím se Google Glass dá považovat za takový menší svatý grál pro nadšence mobilních technologií.

google-glasses-280612

Doposud jsme mohli vidět nejrůznější ukázky využití jen od Googlu, který se snaží připravit celé portfólio služeb, aby se projekt setkal s úspěchem. Nyní se zdá, že i jiné firmy začínají projevovat zájem o tento druh virtuální reality. Letecká společnost JetBlue ukázala na sociální síti Goole Plus svou představu využití Google Glass pro své zákazníky.  Bohužel se nejedná o video, ale i tak si můžeme představit dobu, kdy na letišti se nebudeme spoléhat na informační panely a marně hledat správný terminál a podobně.

GlassJB_05 GlassJB_04 GlassJB_02 GlassJB_01 GlassJB_03

 Samozřejmě se jedná jen o představu, ale už jen samotný zájem může naznačovat, že Google získá partnery ze světa byznysu, kteří podpoří celý projekt. JetBlue se tak stává prvním zájemcem o přímé využití a v tomto ohledu se dá předpokládat, že nebude ani posledním. V tuto chvíli si samozřejmě musíme počkat, až se začnou brýle od Googlu vůbec prodávat, ale letos nemůžeme počítat s masovým rozšířením. Cenovka bude ještě značně vysoká, ale snad během příštího roku se změní.

Zdroje: plus.google.com, technobuffalo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim