reklama

Otestujte si plnou verzi Play Store na vlastní kůži

Otestujte si plnou verzi Play Store na vlastní kůži
2013-03-11T09:07:44+01:00
• 11. 3. 2013
3

Pokud jste vlastníky smartphonu s Androidem, určitě jste už někdy navštívili Play Store. V České republice je dostupný pouze nákup aplikací, ovšem v jiných zemích světa toho můžete nakupovat mnohem více!

dfgdfg

Mezi další produkty, které můžete zakoupit v Google Play, jsou hudba, knihy, filmy nebo referenční zařízení od Googlu. Všechny tyto kategorie jsou dostupné například v USA nebo Spojeném království. Další země, kde můžete nakupovat například hudbu, jsou Francie, Německo, Španělsko a Itálie. Naším cílem bude zpřístupnit si plně funkční Play Store, a proto se převlečeme za typického britského nebo amerického uživatele a obelstíme Google.

Mocný nástroj, který celou práci vykoná za nás, se nazývá VPN server. Nejdříve si ve vodách internetu budeme muset najít jeden, který se bude nacházet ve Spojeném království nebo v USA. Pokud zagooglujete, najdete mnoho serverů, ať už placených,  nebo zdarma. Já se připojuji na VPN síť justfreevpn.com, která je zdarma.

Připojujeme se k VPN

V následující části si ukážeme, jak se připojit k VPN síti. Pro každý systém je návod trošku jiný, najděte si svůj operační systém a postupujte dle návodu.

Windows XP

 1. Přejděte do ovládacích panelů a zvolte sekci „Síťová připojení“.
 2. V pravém horním rohu zvolte možnost „Vytvořit nové připojení“.
 3. Klikněte na další, poté zvolte „Připojit k firemní síti“ a následně zvolte možnost „Připojit k virtuální privátní síti“.
 4. Název připojení si vyplňte dle vlastního uvážení, klikněte na tlačítko další a následně do kolonky název hostitele vyplňte například uk.justfreevpn.com.
 5. Na následující obrazovce zvolte možnost „Kartu SmartCard nepoužívat“ a poté tlačítko další a dokončit.
 6. Na ploše se vám vytvoří zástupce VPN připojení, poklepejte na něj.
 7. Vyplňte uživatelské jméno (například justfreevpn) a heslo (v případě služby justfreevpn.com se mění každý den), následně zvolte možnost „Připojit“.
 8. Váš počítač se nyní připojí k VPN síti.

Windows Vista/7/8

 1. Na spodní liště klepněte pravým tlačítkem na ikonku, která signalizuje připojení k internetu ( většinou vpadá jako internet nebo wifi ) a zvolte možnost „Otevřít Centrum sdílení a síťových připojení“.
 2. Zvolte možnost „Nastavit nové připojení a síť“.
 3. Zvolte „Připojit k firemní síti“ a následně vyberte možnost „Použít moje připojení k internetu (VPN)“.
 4. Do kolonky „Internetová adresa“ vyplňte například uk.justfreevpn.com a „Název cíle“ vyplňte dle své libosti.
 5. Vyplňte uživatelské jméno (například justfreevpn) a heslo (v případě služby justfreevpn.com se mění každý den).
 6. Váš počítač se nyní připojí k VPN síti.

Připojení k Google Play

Díky tomu, že jste se připojili k VPN síti, se váš počítač chová, jako by byl v zemi, kde je umístěn server. Nyní si otevřete jakýkoliv prohlížeč v režimu soukromého prohlížení. V Chromu a Opery jej aktivujete zmáčknutím kláves Ctrl+Shift+N, ve Firefoxu klikněte v pravém horním rohu na nápis Firefox a zvolte možnost „Spustit anonymní prohlížení“. Internet Explorer tuto možnost nepodporuje.

Nyní stačí naťukat do adresového řádku play.google.com a zobrazí se vám plná verze obchodu. Můžete ji prozkoumat, ovšem nesmíte se přihlašovat ke svému Google účtu. Jakmile to učiníte, kategorie nedostupné v ČR  zmizí. Děje se to od počátku letošního roku, kdy Google nasadil vylepšenou ochranu. Po dokončení prohlížení vám doporučujeme se odhlásit od VPN sítě.

reklama
reklama

Android programátor, co se zajímá o nejrůznější mobilní technologie a sítě.

Komentáře

Martin Veselý

11. 3. 2013, 23:31

klikně te sem a jste tam ;-)

Článek psal amatér. Proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě :Dlink: https://1.hidemyass.com/ip-2/encoded/czovL3BsYXkuZ29vZ2xlLmNvbS9zdG9yZQ%3D%3D

Start lištu mám nahoře :D

Martin Šindler

11. 3. 2013, 11:22

Takhle je to zbytečně složité, pro prohlížení stačí např. server proxfree.com – http://ca.proxfree.com/permalink.php?url=w%2BwUO393E79bW2sYTvOaVGqUakUOVeEjAfo3bNFa7RZxJPpIN7xWV1kYrYt3fiWAdvSdd73YMLosZRAUy838Ww%3D%3D&bit=1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim