reklama

Objevena malá bezpečnostní chyba u Galaxy Note II video

Objevena malá bezpečnostní chyba u Galaxy Note II [video]
2013-03-05T07:31:12+01:00
• 5. 3. 2013

Nedávno jsme vás informovali o celkem závažné bezpečnostní chybě u nejnovější verze systému iOS, která vám umožňuje poměrně jednoduše se dostat do samotného zařízení. Nyní se zdá, že Samsung má taktéž problém s bezpečností, ale nemusíte se bát, že by někdo dokázal podobně ovládnout vás smartphone.

IMG_20121112_132153

Konkrétně chybička byla objevena u Galaxy Note II s Androidem 4.1.2 Jelly Bean. Postup je daleko jednodušší než u produktu od Applu, ale zároveň dovoluje velmi malou manipulaci s mobilním telefonem. Samo se můžete podívat na krátké video, kde je celý postup několikrát ukázán.

Jak můžete vidět, jedná se o krátký návod. Pokud je zařízení zamknuto PINem nebo gestem, tak stačí zmáčknout tlačítko pro tísňové hovory a následně se dostat do seznamu kontaktů pro tísňové volání. Následně se zmáčkne tlačítko domů a na malou chvíli se zobrazí domovská plocha. V tomto krátkém momentu máte možnost spustit aplikaci, která se zde nachází.

Jedná se o velmi malé okno, které nejde jen tak využít k proniknutí do systému. Pokud ale máte na ploše umístěný rychlý kontakt v podobě widgetu, dotyčný člověk si může zavolat. Víc se ani za takový okamžik nedá stihnout. Tuto chybu objevil Terence Eden a dle jeho vyjádření již kontaktoval Samsung před nějakou dobou. Ten se zatím neozval, tak proto vypustil toto video.

Zdroj: droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim