reklama

Mobiroo – za měsíční paušál přístup ke všem placeným aplikacím

Mobiroo – za měsíční paušál přístup ke všem placeným aplikacím
2013-03-13T16:15:46+01:00
• 8. 3. 2013

Na světě existuje nespočet startapů, které usilují o přízeň zákazníků a investorů. Většina z nich skončí dříve, než se o nich vůbec něco dozvíme, ale nyní zde máme jeden, který se přímo týká systému Android. Společnost se jmenuje Mobiroo a představila koncept, který by mohl mít úspěch u lidí, jež chtějí využívat převážně placené aplikace.

Screenshot_6

Základní princip spočívá v tom, že zaplatíte měsíčně 4,99 dolarů ( nyní je akce 2,49 dolarů) a za to získáte přístup k jakékoliv placené aplikaci pro Android. Po dobu, co budete platit, si můžete užívat placených titulů. Jedná se o zvláštní koncept neoficiálního obchodu pro Android a do jisté míry by se mohl stát úspěšným. Záleží hodně na vývojářích, jestli se odhodlají ke spolupráci s Mobiroo.

Vzniká zde ale otázka, jestli se takový princip nákupu vyplatí. Pokud patříte k těm, kteří si jednou za půl roku koupí aplikaci, tak se vám to nevyplatí. Pokud ovšem každý týden utrácíte za aplikace a v součtu vás vše vyjde měsíčně více než na 2,49 dolarů, tak se jedná o zajímavou možnost. Jak již bylo řečeno,  jedná se o start-up, který je teprve na začátku svého snažení. V tuto chvíli je seznam nabízených aplikací poměrně malý, ale snad budou časem přibývat. Nyní zde najdete tituly jako  Falcon Pro, Riptide GP atd. Takže zde najdete i hry, ale tvůrci uvádí, že je jejich obchod otevřen i hudbě.

2013-03-05 21.04.03 2013-03-05 21.03.29

Právě v případě her se může jednat o celkem zajímavou možnost. Pokud patříte mezi milovníky her a často utrácíte, Mobiroo by vám mohlo ušetřit nějakou tu korunu. A jak vůbec probíhá samotný nákup? Stačí si stáhnout jejich aplikaci přímo z webu do smartphonu, skrze kterou si můžete stáhnout jakýkoliv titul. Následně se vám do zařízení stáhne APK balíček, který nainstalujete. Jakmile přestanete platit, veškerý takto pořízený obsah nedostupný. Fígl spočívá v tom, že vše, co si stáhnete do zařízení, obsahuje DRM.

V tuto chvíli si můžete vyzkoušet tento způsob nákupu na 7 dnů zdarma. To znamená, že si můžete ve zkušební době pořídit aplikace. Po uplynutí této doby nebudou stažené tituly fungovat. Hodně bude záležet na obsahu, ale zjevně se jedná o dobrý koncept, který by si našel zejména uplatnění u her. Otázka je, jestli existuje dostatečný počet zákazníků, kteří chtějí platit měsíčně za obsah, který jim vlastně nepatří. Jak jednou přestanete platit, nic nemáte.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim