reklama

McDonald´s testuje bezdrátové nabíjení mobilů

McDonald´s testuje bezdrátové nabíjení mobilů
2013-03-13T16:27:42+01:00
• 1. 3. 2013

Již jsme si zvykli, že ve většině restaurací najdeme připojení k internetu skrze Wi-Fi zdarma. Možná se rýsují počátky nové služby v podobě bezdrátového nabíjení smartphonů. O tom se uvažovalo již u prvních modelů a jednalo se spíše o hudbu budoucnosti. Na trhu se čím dál více objevují mobily, které disponují touto funkcí, ale mnozí jsou stále skeptičtí k jejímu využívání. Nyní se do celého projektu zapojuje jeden z největších řetězců – McDonald´s.

gty_big_mac_jef_120710_wg

V současné chvíli se připravuje testovací projekt, který přinese do několika poboček v Evropě možnost bezdrátového nabíjení smartphonů. Vše bude založeno na standardu Qi, díky čemuž se nemusíte starat, jestli máte kompatibilní zařízení, ale je jasné, že i váš mobil musí dodržovat tuto normu. Dodavatelem je společnost PowerKiss a technologie bude zabudována přímo do stolů ve „fastfoodech“.

Sama společnost PowerKiss v tomto projektu vidí  budoucnost a uvádí, že v současnosti existuje 15 miliónů kusů zařízení, která se mohou nabíjet tímto způsobem. Samozřejmě si říkáte, že se vás tato novinka nemusí týkat do doby, dokud si nepořídíte nový model, který bude umožňovat tento způsob doplňování energie. Naštěstí zde existuje řešení nabízené výše zmíněnou společností.

demo_eu

Jmenuje se PowerKiss Qi Ring a jedná se o příslušenství pro mobily, které umožňuje bezdrátové nabíjení. Tento malý kroužek stačí připojit k zařízení a vše je hotovo. K dispozici je pro velké množství smartphonů a tabletů, ale najdeme zde podporu i elektronických čteček. Cena kroužku je stanovena na 20 eur, takže by se mohlo jednat o celkem dobrou investici.

Qi_MG_9940

 

Zdroje: powerkiss.com, slashgear.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim