reklama

Kde se (ne)kouří? Android, iOS

Kde se (ne)kouří? [Android, iOS]
2013-03-31T10:00:32+01:00
• 31. 3. 2013

Jestli patříte mezi 2 000 000 obyvatel České republiky, kteří si rádi zapálí nejen na pár vyhrazených místech, ale také třeba u jídla nebo skleničky vína, určitě řešíte všudypřítomné zákazy kouření. Při řešení tohoto problému jste možná narazili na projekt  Kde se (ne)kouří? (www.kdesekouri.cz). Je to obsáhlá databázi kuřáckých a nekuřáckých podniků, jenž je dostupná také z mobilní aplikace pro iOS a Android (Windows Phone verze v přípravě). Ať už kouříte nebo jste naopak zapřísáhlým nekuřákem, pro aplikaci určitě najdete využití.

IMG_0584 IMG_0585

Pokud tedy hledáte kuřácký podnik, ve kterém se můžete bez okolků zeptat, kde máte popelníček, primárně pro vás je celá služba určená. Jestli vám ale naopak kouř z jakéhokoli důvodu vadí, v databázi aplikace najdete i nekuřácké podniky, kde je kouření zakázáno. Spousta míst se ale s otázkou kouření vypořádává oddělením kuřáckých a nekuřáckých prostor, ale ani na to vývojáři nezapomněli a vyčlenili na ně speciální kategorii.

Při hledání ideálního místa využívá aplikace spoustu nástrojů a kategorií, díky kterým se výběr zúží a rozhodování ulehčí. Primárním faktorem je typ podniku, u kterého zjišťujete jeho vztah ke kouření – Restaurace, Kavárna / vinárna / bar, Motorest, Čerpací stanice, Hotel, Penzion, Jiné. Pro konkrétnější hledání můžete zadat název podniku, město nebo ulici ve které se nachází nebo například otevírací dobu, aby se nestalo, že najdete pouze zamčené dveře. Jestli ale nemáte žádná kritéria, která by mělo dané místo splňovat, můžete si nechat zobrazit veškeré kuřácké/nekuřácké podniky.

IMG_0586 IMG_0587

Otázkou však zůstává, jak je možné vytvořit seznam bezmála milionu podniků? Do aplikace je nepřidávají kuřáčtí skřítkové, ale samotní uživatelé, kteří mají o daném místě potřebné informace. Všechna tato nově přidaná místa jsou před schválením prověřena, takže se k vám dostanou pouze správné informace. Protože je ale možné, že se postavení podniku ke kouření změní, můžete tuto změnu nahlásit přímo z aplikace.

Pro iOS a Android si můžete aplikace stáhnout zcela zdarma, dokonce vás nebude rušit žádná reklama nebo upozornění na zakoupení dalšího balíčku restaurací. V přípravě je také verze pro Windows Phone, které se jistě brzy dočkáme.

logo-app Kde se (ne)kouří Jan Gruncl Zdarma ANDROID
reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim